AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

REHBER ÖĞRETMENLERLE TOPLANTI YAPILDI

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU başkanlığında ilçemizde görev yapan rehber öğretmenlerin katılımlarıyla 2019-2020 eğitim-öğretim yılında yürütülecek faaliyetler ile ilgili toplantı yapıldı.  
REHBER ÖĞRETMENLERLE TOPLANTI YAPILDI

          2 Aralık Pazartesi günü Müdürlüğümüzde gerçekleştirilen toplantıda, bu eğitim-öğretim yılında uygulanacak Güçlü Çocuklar Güçlü Yarınlar Projesi, Yalnız Değilsiniz Projesi ve Öğretmenim Çaya Geliyor Projesi faaliyetleri, okullarımızda rehberlik faaliyetlerine yönelik karşılaşılan problemler ve çözüm önerileri ile danışmanlık ve eğitim tedbirleri çalışmaları değerlendirildi. 

 

 Gelecek nesillerin sağlam bir temel üzerinde inşa edilebilmesi için tüm öğretmenlere, özellikle rehber öğretmenlere büyük görevler düştüğünü belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, rehber öğretmenliğin mesai ile sınırlandırılabilecek bir alan olmadığını vurgulayarak; öğrencilerin hayata dair tercihlerinde rehber öğretmenlerin önemli bir rol üstlendiğinin de altını çizdi.

 Okullarda güvenli ortamların oluşturulması, çocukların suça bulaşmalarının önlenmesi, öğrencilere ve velilere yönelik rehberlik faaliyetleri konularında idarecisinden öğretmenine hep birlikte hareket edilmesinin önemine değinen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, rehber öğretmenlerden öğrencilerin ilgi ve yeteneklerine göre sağlıklı bir şekilde yarınlara hazırlanmasını ve yönlendirmede bulunulmasını istedi.

 Rehber öğretmenlere gösterdikleri özverili ve gayretli çalışmalarından dolayı teşekkürlerini ileten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, karşılıklı görüş alış verişinin ardından toplantıyı sonlandırdı.

02-12-201902-12-2019

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.