AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ROBOTİK ve KODLAMA EĞİTİMİ İLE İLGİLİ TOPLANTI YAPILDI

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU başkanlığında 3 Ocak 2018 Çarşamba günü ilçemizde görev yapan Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri ile toplantı yapıldı.
ROBOTİK ve KODLAMA EĞİTİMİ İLE İLGİLİ TOPLANTI YAPILDI

Suluova Kaymakamlığının eğitime destek hizmetleri kapsamında ilçemizde katkı potansiyeli ve teşkilatlanma yeterliliği olan kurumların destekleri ile okullarımıza kazandırılması planlanan Kodlama Atölyeleri ile ilgili fikir alış verişinde bulunulan toplantıda aynı zamanda Eğitim Bilişim Ağı (EBA)’nın daha aktif olarak kullanılması için yapılması gerekenler görüşüldü.

Uygun fiziki şartları olan okullarda oluşturulacak kodlama atölyeleri ile öğrencilerin hayal dünyasında kurduğu projeleri somutlaştırarak gerçekleştirmelerine fırsat sunacağını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, hızlı bir değişim ve gelişme gösteren günümüz dünyasında, öğrencilerimizi yarınlara donanımlı olarak yetiştirebilmek için yenilikleri yakalamanın ve giderek hayatımızda daha fazla yer almaya başlayan bilgi teknolojilerini öğrencilerimizin hizmetine sunabilmenin öneminden bahsetti.

             İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Zafer TÜRKMEN’in de yer aldığı toplantı bilişim teknolojileri öğretmenlerinin kodlama ve robotik eğitimi ile ilgili önerilerinin alınmasıyla sona erdi.

 03-01-201803-01-201803-01-201803-01-2018

 

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.