AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“ SAĞLIKLI NESİL, SAĞLIKLI GELECEK “ YARIŞMASI İL FİNALİNE ÖĞRENCİLERİMİZ DAMGA VURGU

Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti işbirliğinde öğrencilerin bağımlılık konularına duyarlılığını artırmak, yeteneklerini teşvik etmek ve başarılı bulunan eserleri ödüllendirmek amacıyla bu yıl 9.’uncusu gerçekleştirilen “ Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek “ yarışmasında edebi ve resim eser kategorisinde il 1.’leri ilçemiz öğrencileri oldu.
“ SAĞLIKLI NESİL, SAĞLIKLI GELECEK “ YARIŞMASI İL FİNALİNE ÖĞRENCİLERİMİZ DAMGA VURGU

Çeltek Madeni İlkokulu öğrencisi Işıl UYMAZ ile Şehit Hüseyin Kavaklı Fen Lisesi öğrencisi Medine GÖCEKÇİ görsel eser kategorisinde il 1.’si olurlarken, Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Sıla BAŞ ise edebi eser kategorisinde il 1.’si olarak Türkiye finallerine katılmaya hak kazandılar.

4 Nisan Perşembe günü düzenlenen törenle 500 TL para ödüllerini alan öğrencileri ve onları yarışmalara hazırlayan öğretmenlerini tebrik eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, Amasya genelinde afiş, resim, karikatür, kompozisyon, şiir alanlarında olmak üzere toplam 444 eserin iki farklı kategoride başvuru yaptığı yarışmada, öğrencilerimizin elde ettikleri bu başarılardan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Toplumu zararlı alışkanlıklardan korumak ve gençleri bağımlılıklara karşı duyarlı, sağlıklı ve üretken hale getirmek amacıyla düzenlenen “ Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek “ yarışmasının önemine dikkat çeken İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, bağımlıkla mücadelenin en önemli koruyucu adımlarının başında ailelerin çocuklarına gösterdikleri ilgi ve yakınlığın geldiğini belirterek; eğitimciler olarak sigara, alkol, uyuşturucu madde, teknoloji bağımlılığı ve sağlıklı yaşam alanlarında her zaman öğrencileri ve velileri bilgilendirmeye devam edeceklerini ifade etti.

05-04-201905-04-201905-04-201905-04-201905-04-2019

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.