AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SATRANÇ ŞAMPİYONLARINDAN MÜDÜRÜMÜZE ZİYARET

Türkiye Okul Sporları Grup Yarışmaları Genç Kız Kategorisinde Karadeniz Bölge 1.'si olan Şehit Hüseyin Kavaklı Fen Lisesi öğrencileri Okul Müdürü İdris TURGUT ve Beden Eğitimi Öğretmeni Hakan ŞENTÜRK ile birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU'yu makamında ziyaret ettiler.
SATRANÇ ŞAMPİYONLARINDAN MÜDÜRÜMÜZE ZİYARET

Genç Kızlarda birçok güçlü rakibini eleyerek bölge şampiyonu olan öğrencilerinin Haziran ayı içerisinde Karaman'da yapılacak Türkiye finallerinde ilçemizi temsil edeceklerini söyleyen Okul Müdürü İdris TURGUT, geçen eğitim-öğretim döneminde de yine Amasya il 1.'si olarak bölge yarışmalarına katılan öğrencilerin 3.'lük elde ettiklerini hatırlatarak, genç kızlar takımını büyük emeklerle turnuvalara hazırlayan Satranç Antrenörü Hakan ŞENTÜRK'e teşekkürlerini iletti.

Satrancın oldukça önemli ve geleceği gören bir spor dalı olduğunu ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, Türkiye şampiyonasında da öğrencilerimizin derece elde ederek çıtayı daha yukarılara yükselteceklerine inandığını belirtti.

Özellikle gençlerimizin, doğru yerde doğru hamle yapmayı öğrenmelerini, sabırlı ve planlı olmalarını sağlayan satrancın zihinsel ve bedensel gelişime de büyük katkı sağladığına vurgu yapan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, şampiyon öğrencileri ve antrenörlerini başarılarından dolayı tebrik ederek ödüllendirdi.

22-05-2019

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.