AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SAYIN VALİMİZ TARAFINDAN MEHMET BİLGİLİ ORTAOKULUNDA ŞEHİDİMİZ ADINA YAPTIRILAN KÜTÜPHANENİN AÇILIŞI YAPILDI

Mehmet Bilgili Ortaokulunda yer alan İl Jandarma Komutanlığının katkılarıyla oluşturulan ve Şehidimiz J. Asb. Kd. Çvş. Aydın Korkmaz’ın isminin verildiği kütüphanenin açılışı 19 Ekim 2017 Perşembe günü gerçekleştirildi.
SAYIN VALİMİZ TARAFINDAN MEHMET BİLGİLİ ORTAOKULUNDA ŞEHİDİMİZ ADINA YAPTIRILAN KÜTÜPHANENİN  AÇILIŞI YAPILDI

Kütüphane açılışına Valimiz Dr. Osman VAROL’un yanı sıra eşi Funda VAROL Hanımefendi, Suluova Kaymakamı Dr.Vural KARAGÜL, Suluova Belediye Başkanı Fatih ÜÇOK, İl Jandarma Komutanı Selami AKŞİT, protokol üyeleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 Şehidimiz J. Asb. Kd. Çvş. Aydın KORKMAZ’ın yıllar önce öğrenim gördüğü Mehmet Bilgili Ortaokulu kütüphanesinin kitaplar ve modern kırtasiye araçlarıyla donatılarak, öğrencilerin okuma saatlerinde kullanılacağını belirten İl Jandarma Komutanı Selami AKŞİT, kütüphanenin öğrencilerimize hayırlı olmasını temenni etti.

 Valimiz Dr. Osman VAROL ise şunları ifade etti:

 “Bugün güzel bir vesileyle bir araya geldik. Şehidimizin adının verildiği ve anısını yaşatmak için yapılan kütüphanenin açılışını gerçekleştiriyoruz. Akademik olarak çok başarılı nesiller, iş hayatlarında yüksek noktalara çıkmış bireyler yetiştirebiliriz ancak, bunun içerisini birtakım değerlerle doldurmazsak o kuşakların bize hiçbir katkı sağlamayacağını düşünüyorum. Teknik olarak insanları iyi yetiştirseniz bile, bu insanların vatanına ve milletine ihanet edecek bireyler olarak ortaya çıkmalarının hiçbir kıymeti kalmıyor.

 Bizim çocuklarımızı yetiştirirken manevi değeri, geçmiş kuşakların bu ülkenin bu şekilde yaşaması ve bugünkü kuşakları sağlıklı şekilde hayatlarını sürdürülmeleri için hangi fedakârlık yaptıklarını sürekli olarak hatırlamaları gerekiyor. Burada eğitim gören çocuklarımızın, Türkiye’mizin her sokağından ve her mahallesinden bu vatan için canını vermiş olan binlerce şehidimizden bir tanesinin bu mahallede yaşadığını ve gözünü kırpmadan canını verdiğini görmeleri ve hatırlamaları gerekiyor. Eğer bunun farkında olan nesiller yetiştirebilirsek, ülkemizi bu zor coğrafyada uzun yıllar ebediyen ayakta tutabiliriz. Hedefimiz bu tip kuşaklar yetiştirmek olmalıdır. Onlara sürekli kahramanlarımızı hatırlatmalıyız. Bu çalışmalar manevi olarak çok önemli ve değerli. İl Jandarma Komutanımıza ve kıymetli eşine, jandarma teşkilatına ve emeği geçen tüm kesimlere teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.”

 Açılışın ardından kütüphaneyi gezerek kitapları inceleyen Valimiz, daha sonra Şehidimiz Aydın KORKMAZ’ın ailesini evinde ziyaret ederek kendileriyle bir süre sohbet etti.

 20-10-201720-10-201720-10-201720-10-201720-10-201720-10-201720-10-2017

 

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.