AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ŞEHİT AYDIN KORKMAZ ORTAOKULUNDA “ GÜVENLİ İNTERNET KULLANIMI “ KONUSUNDA EĞİTİM VERİLDİ

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Samsun Bölge Müdürlüğü uzmanları tarafından Şehit Aydın Korkmaz Ortaokulu öğrenci ve velilerine “ İnternet Ortamında Çocukların İstismarının Önlenmesi ve Güvenli İnternet Kullanımı  “ konusunda eğitim verildi.
ŞEHİT AYDIN KORKMAZ ORTAOKULUNDA “ GÜVENLİ İNTERNET KULLANIMI “ KONUSUNDA EĞİTİM VERİLDİ

   Şehit Aydın Korkmaz Ortaokulu konferans salonunda düzenlenen programda, alanında uzman eğitimciler tarafından öğrenci ve velilere güvenli internet kullanımı konusunda bilgiler verilerek, güvenli ve bilinçli internet kullanımı için yapılması gerekenler ile internette karşılaşılabilecek tehlikeler anlatıldı.

   Güvenli İnternet konusunda pek çok önemli noktaya değinen uzmanlar; İnternet ortamında yapılan yayınların düzenlenmesi ve bu yayınlar yoluyla işlenen suçlarla mücadele edilmesi hakkında kanun (5651 sayılı), internet ihbar merkezi (www.ihbarweb.org.tr), güvenli internet kapsamında herhangi bir siteyi sorgulamak ve bu konuda bilgi edinmek için güvenli internet hizmeti web sitesi (http://www.guvenlinet.org/tr/) ve çocuklar için güzel ve güvenli oyunların yer aldığı güvenli çocuk web sitesi (http://www.guvenlicocuk.org.tr/) hakkında öğrenci ve velilere bilgi verdiler.

             Seminerlerini öğrencilere vakitlerini internette geçirilen zamandan daha çok arkadaşlarıyla dışarıda geçirmeleri gerektiğini belirterek son veren Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Samsun Bölge Müdürlüğü Teknik Uzmanları Hasan TOPRAK ve Ali Kamil NAYİR, öğrencilerin ve velilerin merak ettiği konulardaki sorularına da cevap verdiler.

 

28-11-201728-11-201728-11-2017

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.