AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ŞEHİT HÜSEYİN KAVAKLI FEN LİSESİNDE BİLİM FUARI AÇILDI

Şehit Hüseyin Kavaklı Fen Lisesinde 25 Mayıs Perşembe günü 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı açıldı. 
ŞEHİT HÜSEYİN KAVAKLI FEN LİSESİNDE BİLİM FUARI AÇILDI

TÜBİTAK Bilim Fuarının açılış törenine Belediye Başkanı Fatih ÜÇOK, Suluova Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yard. Doç. Dr. Murat KARAVİN, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldılar.

Protokol tarafından açılışı gerçekleştirilen Bilim Fuarı Sergisi’nde geleceğin genç mucitleri tarafından Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Coğrafya ve Tarih alanlarında birçok proje sergilendi.

Öğrencilerle bir süre sohbet ederek yapılan çalışmalar hakkında bilgiler alan Suluova Belediye Başkanı Fatih ÜÇOK başarılı projelerinden dolayı öğretmen ve öğrencileri kutlayarak tebrik etti.

Öğrencilerimizin ufkunu açacak çalışmalar konusunda yöneticiler olarak her zaman onların yanında olduklarını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU :

“  Öğrencilerimizin derslerinde başarılı olmaları kadar bilimsel çalışmalar konusunda da belirli bir bakış açısına sahip olmaları çok önemlidir. Geleceğin bilim adamları, geleceğin yöneticileri bu sıralardan yetişecek. Gençlerimizin içindeki heyecanı, gözlerindeki ışığı görüyor ve geleceğin büyük Türkiye’si için daha çok umutlanıyorum. Bu sergide her birisi gençlerimizin bilgilerini, emeklerini ortaya koydukları çalışmalar sergileniyor, tüm öğrencilerimize ve onlara rehberlik eden kıymetli öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. “ dedi.

               Şehit Hüseyin Kavaklı Fen Lisesinin hazırladığı  TÜBİTAK Bilim Fuarı 3 gün boyunca açık kalacak olup; bilim meraklısı ziyaretçilerini beklemektedir.

 

25-05-201725-05-201725-05-201725-05-201725-05-201725-05-201725-05-2017

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.