AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ŞEHİT MUHARREM SAYGÜN ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİ TEMİZ BİR ÇEVRE İÇİN EL ELE VERDİ

Şehit Muharrem Saygün Anadolu Lisesi idareci, öğretmen ve öğrencileri Değerler Eğitimi Çalışmaları kapsamında okul bahçesi ve civarında mıntıka temizliği yaparak temiz bir çevre için el ele verdiler.
ŞEHİT MUHARREM SAYGÜN ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİ TEMİZ BİR ÇEVRE İÇİN EL ELE VERDİ

Ellerine aldıkları çöp poşetleriyle okul bahçesinden başlayarak okulun tüm çevresini temizleyen öğrenciler, "Her atık çöp değildir" sloganıyla toplamış oldukları pet şişe, poşet, ambalaj kağıdı gibi çeşitli atıkları Sıfır Atık Projesine destek amacıyla tekrar geri dönüşüme kazandırdılar.

Öğrencilerle birlikte mıntıka temizliği yaparak; temiz çevrenin önemini anlatan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz DAVU, yarınlara daha temiz ve daha sağlıklı bir dünya bırakabilmek için yaşadığı yeri temiz tutmanın herkesin görevi olduğunu söyledi.

Eğitimciler olarak okullarda öğrencilerimize çevre bilinci konusunda gereken özeni ve alışkanlığı kazandırmamız gerektiğini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, en iyi  ve en güzel temizliğin aslında hiç kirletmemek olduğuna vurgu yaptı.

           Öğrencileri doğaya ve çevreye gösterdikleri duyarlılıktan dolayı tebrik eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, gerçekleştirdikleri bu anlamlı sosyal sorumluluk çalışmasından dolayı Şehit Muharrem Saygün Anadolu Lisesi idareci, öğretmen ve öğrencilerine teşekkürlerini iletti.

13-11-201913-11-201913-11-201913-11-201913-11-201913-11-201913-11-2019

 

 

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.