AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ŞEHİT OSMAN ŞEKER İLKOKULU'NDA KAHVALTI PROGRAMI DÜZENLENDİ

Şehit Osman Şeker İlkokulu´nda "Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası" kapsamında savurganlığın önüne geçilmesi ve yabancı malların yerine yerli malların tüketilmesi bilincinin oluşturulabilmesi amacıyla kahvaltı programı düzenlendi.
ŞEHİT OSMAN ŞEKER İLKOKULU'NDA KAHVALTI PROGRAMI DÜZENLENDİ

17 Aralık 2019 Salı günü düzenlenen programda sağlıklı yaşamın ve mutlu bir günün başlangıcının sağlam bir kahvaltı ile mümkün olacağını hatırlatan Şehit Osman Şeker İlkokulu Müdürü Ömer KANDEMİR, Yerli Malı Haftası boyunca ülkemizde üretilen sebze, meyve ve çeşitli ürünleri öğrencilere tanıtarak bu ürünlerle ilgili bir farkındalık oluşturduklarını söyleyerek; bu etkinlikler ile aynı zamanda öğrencilere kahvaltı alışkanlığının ve dengeli beslenmenin faydalarını anlatmaya çalıştıklarını ifade etti.

Kahvaltı esnasında öğrencilerle sohbet eden İlçe Kaymakamımız Erdoğan KANYILMAZ, sağlıklı nesiller açısından kahvaltı kültürünü öğrencilerimize aşılayabilmenin önemine değinerek, öğrencilerden derslerinde daha da başarılı olabilmek için beslenmelerine dikkat etmelerini ve sabah evden çıkmadan önce mutlaka kahvaltılarını yapmalarını istedi.

Okullarda sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında duyarlılığın arttırılmasına yönelik yapılan her türlü etkinliği desteklediklerini belirten İlçe Kaymakamımız Erdoğan KANYILMAZ, küçük yaşlardan itibaren yerleşen sağlıklı ve hareketli yaşam bilincinin ömür boyu devam edebildiğine vurgu yaptı.

Öğrencilerimizin her alanda yerli üretime sahip çıkma ve tüketme konusunda bir alışkanlık kazanmalarını istediklerinin altını çizen İlçe Kaymakamımız Erdoğan KANYILMAZ, daha güçlü bir ekonomi ve daha güçlü yarınlar için yerli üretimin artması, israfın önüne geçilmesi, tasarruf yapılması ve yerli malı ürünlerin tercih edilmesi gerekliliğini ifade ederek; kahvaltı programından dolayı Şehit Osman Şeker İlkokulu idareci, öğretmen, öğrenci ve velilerine teşekkürlerini iletti.

 Kahvaltı etkinliğine İlçe Kaymakamımız Erdoğan KANYILMAZ, Belediye Başkanı Fatih ÜÇOK, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, Şube Müdürü Muhsin YILDIZ ile okul idareci, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldılar.

17-12-201917-12-201917-12-201917-12-201917-12-201917-12-201917-12-201917-12-2019

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.