AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ŞEHİT RECEP İNCE İMAM HATİP ORTAOKULU YENİ BİNASINDA EĞİTİME BAŞLADI

Şehit Recep İnce İmam Hatip Ortaokulu ile Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi karşılıklı bina değişimi yoluyla taşınarak 2019-2020 eğitim-öğretim yılı 2. Dönemine yeni adreslerinde başladılar.
ŞEHİT RECEP İNCE İMAM HATİP ORTAOKULU YENİ BİNASINDA EĞİTİME BAŞLADI

Bina olarak karşılıklı yer değiştiren okulları ziyaret ederek okul müdürlerinden çalışmalar hakkında bilgi alan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, öğretmen ve öğrencilere 2019-2020 eğitim-öğretim yılı 2. Döneminin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Mevcut Şehit Recep İnce İmam Hatip Ortaokulun 12 derslikli olarak inşa edildiğini hatırlatarak zamanla gerek derslik gerek yaşam alanları gerekse de okul bahçesi olarak artık öğrencilerin ihtiyaçlarına karşılık veremediğini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, mevcut Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde ise okul kapasitesinin büyük bir kısmının atıl durumda olduğunu ifade ederek; müfettiş raporları sonucunda talep edilen değişikliğin her iki okul açısından da yararına vurgu yaptı.

22 şubesinde toplam 494 öğrencisi bulunan Şehit Recep İnce İmam Hatip Ortaokulu ile 4 şubesinde 55 öğrencisi bulunan Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin bina olarak değişmesinin iki okulun eğitim-öğretim faliyetleri açısından oldukça faydalı olduğunun altını çizen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, Şehit Recep İnce İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin artık yeni binalarındaki çok amaçlı salon ile sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerinden daha fazla yararlanabileceklerini söyleyerek; yeni binaların idarecilerimize, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize hayırlı olmasını diledi.   

21-02-2020

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.