AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ŞEHİT RECEP İNCE İMAM HATİP ORTAOKULUNDA DİN KÜLTÜRÜ ve AHLAK BİLGİSİ ÖĞRETMENLERİ GELİŞİM EYLEM PLANI YAPILDI

Şehit Recep İnce İmam Hatip Ortaokulu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Mustafa USTA başkanlığında İlçemiz Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerine yönelik Gelişim eylem planı çerçevesinde öğrencilerin sevgi, saygı, nezaket adalet, dürüstlük, hoşgörü, sorumluluk, empati vb. değerlerin öğrencilerimize nasıl benimsetileceği ve hayatlarına bunları nasıl tatbik edecekleri konusunda sunum yapılmıştır.
ŞEHİT RECEP İNCE İMAM HATİP ORTAOKULUNDA DİN KÜLTÜRÜ ve AHLAK BİLGİSİ ÖĞRETMENLERİ GELİŞİM EYLEM PLANI  YAPILDI

Gelişim eylem planı çerçevesinde öğrencilerin sevgi, saygı, nezaket adalet, dürüstlük, hoşgörü, sorumluluk, empati vb. değerlerin öğrencilerimize nasıl benimsetileceği ve hayatlarına bunları nasıl tatbik edecekleri konusunda öğretmenlerimize daha önceden hazırladığımız slayt izletilerek onların görüşleri alınmıştır.

Bu değerlerimizi anlatmaktan daha ziyade öğrencilerimizin gönüllerine nasıl yerleştirileceği ve benimsetileceği hakkında fikir alışverişinde bulunulmuştur.

Değerlerimizden bazılarıyla ilgili olarak hazırladığımız etkinlik evraklarımız öğretmenlerimizle paylaşılarak kendi okullarında da bunları uygulamaları tavsiye edilmiştir.

İmam hatip ortaokulu olarak daha önce yaptığımız yukarıda zikredilen değerlerimizi konu alan adabı muaşeret sınavı öğretmenlerimizle paylaşılmış ve kendileri tarafından da beğenilerek diğer okullarda da bu sınavı uygulamalarına salık verilmiştir.

Değerlerimizin benimsetilmesi için video, slayt ve drama gibi değişik etkinliklerin yapılması konusunda fikir birliğine varılmıştır.

Yaşayanların anlattıkları daha tesirli olur düsturundan hareketle, din kültürü öğretmenleri olarak öğrencilerimizin önünde güzel örnekler sergileme konusunda daha titiz davranmaya özen gösterilmesinin son derece önemli olduğu vurgulanmıştır.

Hali hazırda bulunan ve okullarımızda yıl boyu hazırlayacağımız materyallerimizi aramızda paylaşarak değerlerimizi benimsetme noktasında derslerimizi daha etkin işlemeye gayret etmemiz gerektiği kanaatine varıldı.

31-10-201931-10-201931-10-2019

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.