AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SERVİS ŞOFÖRLERİ ve REHBER PERSONELE EĞİTİM VERİLDİ

Milli Eğitim Bakanlığı Okul Servis Araçları Yönetmeliği kapsamında ilçemizde görev yapan servis şoförleri ve rehber personele, trafik kültürü oluşturmak ve güvenli sürücülük farkındalığını artırmak amacıyla seminer verildi. 
SERVİS ŞOFÖRLERİ ve REHBER PERSONELE EĞİTİM VERİLDİ

19 Ekim Pazartesi günü Öğretmen Evi Salonunda gerçekleştirilen seminer programı, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın söylenmesinin ardından yapılan konuşmalar ile devam etti.

 Pandemi sürecinde bizlere emanet edilen yavrularımızın okullarına sağlıklı ve güvenli bir şekilde gidip gelmelerinin önemini belirten İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Levent KILIÇ, 2020-2021 eğitim-öğretim yılında 51 güzergahta, 64 araçla toplam 756 öğrencimizin taşındığını ifade etti.

 Okullarda Covid-19 vakası durumunda, Sağlık Bakanlığının Bilimsel Danışma Kurulu çalışmasıyla hazırladığı rehberdeki yol haritasının adım adım takip edileceğinin altını çizen İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Levent KILIÇ, servis şoförlerinden ve rehber personelden taşıma süresince gerekli hassasiyeti göstermelerini istedi.

 Eğitimdeki amacın öğrencilerin problemsiz bir şekilde okullarına götürülüp tekrar evlerine teslim edilmesi olduğunu söyleyen İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Levent KILIÇ, servis şoförlerine Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği, Karayolları Trafik Kanunu, okul taşıma faaliyetiyle ilgili sorumluluklar ile iletişim becerileri ve davranış kuralları konularında bilgiler verdi.

 Zaman zaman servis şoförlerinin emniyet ekiplerince denetleneceğinin de vurgulandığı seminerde, servis şoförlerinden araç bakımlarını düzenli olarak yaptırmaları, trafik kurallarına ve pandemi tedbirlerine özenle ve dikkatle uymaları istendi.

 Seminer servis şoförlerinin sordukları soruların cevaplandırılması ile son buldu.

 Seminer programına İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Levent KILIÇ, Jandarma Sekiz Kademeli Uzman Çavuş Ahmet ELYILMAZ, İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Polis Memuru Deniz SEPETÇİ, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şefi Ahmet KOYUNCU ile çok sayıda servis şoförü ve rehber personel katıldı.

19-10-202019-10-202019-10-202019-10-2020

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.