AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SERVİS ŞOFÖRLERİNE “ ÖNCELİK HAYATIN, ÖNCELİK YAYANIN “ PROJESİ KAPSAMINDA EĞİTİM VERİLDİ

İçişleri Bakanlığı tarafından trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması ve yaya geçitlerinin kullanımının yaygınlaştırılması amacı ile "Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla başlatılan proje kapsamında ilçemizde taşımalı eğitim yapan servis şoförleri ile özel servis şoförlerine eğitim verildi.
SERVİS ŞOFÖRLERİNE “ ÖNCELİK HAYATIN, ÖNCELİK YAYANIN “ PROJESİ KAPSAMINDA EĞİTİM VERİLDİ

13 Şubat Çarşamba günü Öğretmen Evi Salonunda gerçekleştirilen eğitim seminerinde Karayolları Trafik Kanunun 74. Maddesinde yapılan değişiklik ile trafikteki can kayıplarının yaklaşık % 23’ünü oluşturan yaya kazalarına yönelik bir adım atıldığını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, düzenleme ile artık trafik ışığı ve trafik görevlisi bulunmayan kavşaklarda, yaya ve okul geçitlerinde geçiş hakkı ve önceliğinin yayalara ait olduğunun altını çizdi.

Hem öğrencilerin hem de yayaların güvenli bir şekilde karşıdan karşıya geçmeleri için projenin önemine vurgu yapan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz  Ahmet DAVU, servis şoförlerine ve yayalara trafikte hoşgörü ve saygının yanında, dikkatli ve bilinçli bir duyarlılığın egemen olduğu kazasız günler diledi.

Sürücülerin kavşak, okul ve yaya geçitlerine yaklaşırken yavaşlamaları gerektiğini ifade eden İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Uğur MENEKŞE,  şoförlere trafik kurallarının yanı sıra 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunundaki değişen maddeler ve yayalara ilk geçiş hakkının verilmesi ve yaya öncelikli trafik döneminin başlamasıyla ilgili hususlardan bahsetti.

Yaya geçitlerinde yaya varken geçen araç sürücülerine 488 TL para cezası uygulanacağını hatırlatan İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Polis Memuru Vedat ŞANLI ise servis şoförlerinden gerekli hassasiyeti  göstererek bu anlamlı çalışmaya destek vermelerini istedi.

13-02-201913-02-201913-02-201913-02-201913-02-201913-02-201913-02-2019

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.