AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SIFIR ATIK PROJESİ KAPSAMINDA EN FAZLA ATIK PİL TOPLAYAN OKULLAR ÖDÜLLENDİRİLDİ

Sıfır Atık Projesine en fazla atık pil toplayarak destek veren İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze, Gazi Ortaokulu'na ve Şeker Ortaokulu'na, Amasya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından teşekkür plaketi ve çeşitli hediyeler verildi.
SIFIR ATIK PROJESİ KAPSAMINDA EN FAZLA ATIK PİL TOPLAYAN OKULLAR ÖDÜLLENDİRİLDİ

Çevre kirliliğinin önlenmesi, çevre bilincinin geliştirilmesi ve geri dönüşüm uygulamalarının yaygınlaştırılması amacıyla atık pil toplama kampanyaları düzenlediklerini belirten Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Osman TOK, sadece atık pillerin değil Sıfır Atık Projesi kapsamında cam, kağıt, plastik, metal, ahşap, elektronik, organik vb. birçok atık maddenin tekrar geri kazandırılabildiğine vurgu yaptı.

Atık pilleri düzenli şekilde toplayarak çevreye zarar vermeyecek şekilde bertaraf etmek, böylece daha temiz ve daha sağlıklı bir dünyada yaşayabilmek amacıyla herkesi çevre ve geri dönüşüm konularında duyarlı olmaya davet eden Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Osman TOK, atık pil toplama kampanyasına katkıda bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU'ya, Gazi Ortaokulu Müdürü Mehmet YÜKSEK ve Şeker Ortaokulu Müdürü Sacit AYDIN ile okul öğretmen, öğrenci ve velilerine teşekkür etti.

Öğrencilerimizin israfın önlenmesini, kaynakların verimli kullanılmasını ve atıkların geri dönüşümünü küçük yaşlardan itibaren öğrenebilmelerini sağlayacak Sıfır Atık Projesi'ni okullarımızda büyük bir özveri ile uyguladıklarını söyleyen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, Sıfır Atık Projesi'nin etkin kullanılmasının, yaygınlaştırılabilmesinin ve sürdürülebilmesinin önemine dikkat çekerek, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'ne destek ve katkılarından dolayı şükranlarını iletti.

Bu dünyanın bizlere miras değil, emanet olduğunun altını çizen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, böylesine anlamlı bir kampanyada ödül almaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek; atık pil toplama konusunda gösterdikleri hassasiyetten dolayı Gazi Ortaokulu ve Şeker Ortaokulu'nu kutladı.

12-02-202112-02-202112-02-202112-02-202112-02-202112-02-2021

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.