AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“ SPORLA BÜYÜYEN SAĞLIKLI NESİLLERE “ MALZEME DESTEĞİ

Her yıl ilçemizdeki okulların spor malzemesi ihtiyaçlarını karşılayan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz 2016-2017 eğitim-öğretim yılında da beden eğitimi öğretmenlerinden gelen istekler doğrultusunda okullara spor malzemesi yardımında bulundu.
“ SPORLA BÜYÜYEN SAĞLIKLI NESİLLERE “ MALZEME DESTEĞİ

“ Spordaki başarı hayattaki başarı için çok önemli “

Suluova’yı spor kenti yapma konusunda çalıştıklarını, bu kapsamda sağlıklı nesiller yetiştirilmesi adına da sporun çok önemli bir yeri olduğuna, bu amaçla her yıl öğrencilerimizin spor malzemesi ihtiyaçlarını karşıladıklarını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet DAVU:

“ Amacımız sizleri sağlıklı ve bilinçli nesiller yetiştirmek. Bunun içinde spor yapmak çok önemli. Bizler öğrencilerimizin hem spor yapmaları hem de sağlıklı yaşamaları için her yıl olduğu gibi bu yılda spor malzemeleri dağıtım etkinliği düzenledik. Sportif faaliyetlerin eğitimin bir parçası olduğunu unutmamız gerekiyor. “ dedi.

“ Sporda öğrencilerimiz için imkansızlık diye bir şey olmayacak  “

Bu spor malzemeleri ile öğrencilerimizde var olan mevcut potansiyeli ve sportif çalışma sayılarını, müsabakalara katılım oranı arttırmak,  lisanslı sporcu sayısında artış sağlamak  ve  daha iyi düzeylere getirmenin hedeflendiğini ifade eden İlçe Kaymakamımız Hayatı TAŞDAN ise;

“ İmkânsızlıklar yüzünden çok sayıda yetenekli sporcu yetiştirmekten mahrum kaldığımız olmuştur. Artık bu yetenekleri ortaya çıkarmamız gerekiyor. Gerek Kaymakamlığımız gerekse de İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz öğrencilerimizin ihtiyaçlarının yanında okullarımıza spor malzemesi desteği de veriyor. Spor öğrencilerimizin kötü alışkanlıklardan uzak durmaları ve kendilerini geliştirebilmeleri için önemli bir fırsattır, bunu iyi değerlendirmemiz lazım. “ dedi.

“ 21 okula 7.000 TL´lik malzeme desteği sağlandı “

            İçerisinde “ masa tenisi ve badminton malzemeleri, futbol, basketbol, voleybol, hentbol topları “ gibi  farklı spor araç gereçlerinin yer aldığı paketler öğrencilere ve okul yetkililerine teslim edildi.

 İlçe Kaymakamımız Hayatı TAŞDAN, bir dizi inceleme ve okul ziyareti için Suluova´da bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin GÜNEŞ ve Teftiş Kurulu Başkanı Naci ÜRGÜP, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU malzeme dağıtımı programına katılarak öğrencilerimizin sevinç ve mutluluklarına ortak oldular.

 

05-12-201605-12-201605-12-201605-12-2016
05-12-2016
05-12-201605-12-201605-12-201605-12-201605-12-2016

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.