AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SULUOVA 2020-2021 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINA SAĞLIKLA ve GÜVENLE GİRİYOR

2020-2021 Eğitim-öğretim Yılı Sene Başı Müdürler Kurulu Toplantıları 27 Ağustos 2020 Perşembe günü İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU başkanlığında gerçekleştirildi.   
SULUOVA 2020-2021 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINA SAĞLIKLA ve GÜVENLE GİRİYOR

Okul müdürleri ile yeni eğitim-öğretim yılı öncesinde öğrencilerimizin sağlığı ve güvenliği için okullarımızda alınan tedbirleri ve uzaktan eğitim sürecini değerlendiren İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, 21 Eylül'de ders zilinin çalacağı andan itibaren eğitimciler olarak hepimize büyük görev ve sorumluluklar düşeceğine vurgu yaptı.

2020-2021 eğitim öğretim yılında öğrenciler, öğretmenler, veliler ve tüm toplumun sağlığını önceleyerek eğitim faaliyetlerinin devam ettirilmesi için Milli Eğitim Bakanlığımızın her türlü tedbiri aldığını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, okullarımızda Covid-19 tedbirleri konusunda gerekli sosyal mesafe ve hijyen tedbirlerinin hassasiyetle uygulanması gerektiğinin altını çizdi.

18 Eylül'e kadar sürecek uzaktan eğitim döneminin yol haritasının Bakanlığımızca açıklandığına değinen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, 2019-2020 eğitim öğretim yılında yüz yüze işlenemeyen ve öğrencilerin bir üst sınıfta hazır bulunuşluk düzeylerini etkileyebilecek öğrenme eksikliklerinin giderilmesine öncelik verileceğini, ilgili kademe, sınıf ve ders adına göre bölümlenmiş program ve etkinlik örneklerinin Bakanlığımızın web sitesinde yayınlandığını ifade etti.

Milli Eğitim Bakanlığının TSE ile Sanayi Bakanlığının şemsiyesi altında "Hijyen geliştirmesi ve enfeksiyonu önleme" iş birliği protokolünü yaptıklarını hatırlatan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, Suluova'da tüm okul ve kurumlarımızın sağlıklı ve güvenli bir eğitim-öğretim ortamı için hazır olduğunu söyleyerek, bu kapsamda okullarımızın "Okulum Temiz Belgesi" alabilmesi için başvuru sürecini tamamlamalarını istedi.

8., 12. ve mezun öğrencilere yönelik açılacak Destekleme ve Yetiştirme Kursları, taşıma ve yemek işlemleri, öğretmen ihtiyacı, belirli gün ve haftalar, iş güvenliği, stratejik plan gibi birçok konunun ele alındığı toplantılarda, okulları birlikte açacaklarını ve bir an önce çocuklarımızın eğitime ve öğretmenlerine kavuşmaları için tüm çalışmaları sürdüreceklerini söyleyen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, Allah'tan ülkemizi her türlü kötülükten koruması ve bir daha böyle günlerin yaşanmaması duasında bulunarak; okul müdürlerine çalışmalarında başarılar diledi.

Pandemi tedbirleri kapsamında ilkokul, ortaokul ve lise müdürleri ile ayrı ayrı yapılan toplantılar, belirlenen gündem maddeleri üzerinde görüş ve açıklamalarda bulunulmasının ardından sona erdi.

27-08-202027-08-202027-08-202027-08-202027-08-202027-08-2020

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.