AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SULUOVA AB PROJELERİNE DAMGA VURDU

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığı " Dezavantajlı Kişilerin Sosyal Entegrasyonu İle İstihdam Edilebilirliklerinin Geliştirilmesi " Hibe Programı sonuçlarına Suluova damga vurdu.   
SULUOVA AB PROJELERİNE DAMGA VURDU

 

Toplamda 1.000.000 Euro’nun üzerinde bütçeye sahip olan bu güzel ve dev projelerin Suluovamıza, bölgemize ve ülkemize hayırlı olması temennisinde bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet DAVU konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi : 

“ Suluova’da her geçen gün eğitimde farklı bir  ivme yakalıyoruz. Artık eğitimde klasik süreçler geçerliliğini yitirdi. Proje yapan, proje üreten, yeni bakış açılarıyla olaylara yaklaşan ve öğrencilerine, çevresine dokunan okullarımız eğitime yeni vizyonlar kazandırıyorlar. Dezavantajlı gruplara yönelik olarak hazırladığımız bu 5 projenin kabul görmesi bizi ayrıca mutlu etmiştir. İnşallah yapılacak çalışma ve faaliyetlerle, onları iş gücü potansiyelleriyle topluma kazandırmış olacağız. Bu güzel projelerin hazırlanmasında emeği geçen herkesi gönülden kutluyor, tebrik ediyorum. “

 

 

28-06-2016 28-06-2016 28-06-2016

 

 

Suluova’dan kabul edilen  ve hibe almaya hak kazanan projeler şunlardır : 

 

•Şehit Erkan Ayas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin hazırlamış olduğu 275.000 Euro bütçeli “ Dezavantajlı Kişiler İçin Sürdürülebilir İstihdam Merkezi “ Projesi ile ilimizde parçalanmış ailelerde çocuğunu yalnız başına büyüten ebeveynlere ve yoksulluk riski altındaki kişilere uygulamalı mesleki eğitimler verilerek istihdam alanları oluşturulacaktır.

 

•Halk Eğitim Merkezinin hazırlamış olduğu  188.650 Euro bütçeli  “ İnsanız Biz, Hep Birlikteyiz, Yoksulluk ve Engel Tanımayız “ Projesi ile ilimizde yaşayan engelli kişiler ile yoksulluk riski altındaki bireylerin sosyal entegrasyonu ve istihdam edilebilirliğin arttırılması sağlanacak ve işgücü piyasasına erişimlerini kolaylaştırıcı faaliyetler gerçekleştirilecektir.

 

•Mesleki Eğitim Merkezinin hazırlamış olduğu 293.480 Euro bütçeli “ İnşaat Sektöründe Kendi Geleceğini İnşa Et “ Projesi ile bölgemizde gelişmekte olan inşaat sanayi sektörüne yönelik genç istihdamı desteklenecek, genç işsizlik oranının azaltılarak daha çok kişinin iş sahibi olmaları sağlanacaktır.

 

•Mesleki Eğitim Merkezinin hazırlamış olduğu  265.000 Euro bütçeli “ Bakış Açını Değiştir “ Projesiyle bölgemizde önemli bir geçim kaynağı olan hayvancılık sektörüne yönelik istihdam desteklenerek; mesleki eğitim çalışmalarıyla hayvan bakıcılığı mesleğine sosyal statü kazandırılması sağlanacaktır. 

 

•Ve yine Mesleki Eğitim Merkezinin hazırlamış olduğu 162.580 Euro bütçeli “ Talep Yönelimli Program Hazırlanması ve Hazırlanan Programa Göre Mesleki Eğitim ve İstihdam (TAYEP)” Projesi ile engelli 100  kişinin  işletmelerin talepleri doğrultusunda mesleki eğitimleri ve işyerlerinde uygulamalı staj eğitimi sonrası istihdamlarının sağlanması amaçlanmaktadır. 
Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.