AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SULUOVA BELEDİYESİ ve İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İŞ BİRLİĞİNDE "100. YIL İSTİKLAL MARŞI'MIZI GÜZEL OKUMA YARIŞMASI" DÜZENLENİYOR

Suluova Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz iş birliğinde 7'den 77'ye herkesin katılabileceği "100. Yıl İstiklal Marşı'mızı Güzel Okuma Yarışması" düzenleniyor.
SULUOVA BELEDİYESİ ve İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İŞ BİRLİĞİNDE

20-27 Aralık Mehmet Akif ERSOY'u Anma Haftası içerisinde, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından İstiklal Marşı'nın kabul edilmesinin 100. yılı olan 2021 yılının, "İstiklal Marşı Yılı" olarak ilan edildiğini hatırlatan Belediye Başkanımız Fatih ÜÇOK, bugün yediden yetmiş yediye herkesin aynı inanç ve heyecanla okuduğu İstiklal Marşı'mızın her mısrasında vatan ve bayrak aşkının bulunduğunu belirterek, düzenlenen bu özel ve anlamlı yarışmanın önemine dikkat çekti.

Birlik ve beraberliğimizin sembolü İstiklal Marşı'mızın, dünyaya meydan okuyan bir direnişin destanı olduğuna vurgu yapan Belediye Başkanımız Fatih ÜÇOK, bu destansı mücadelenin umudunu, azmini, kararlılığını ve inancını yüreklerden mısralara taşıyan milli şairimiz Mehmet Akif ERSOY'u ve aziz şehitlerimizi saygıyla, rahmetle ve minnetle andıklarını söyledi. 

"İstiklal Marşı Yılı" ilan edilen 2021 yılında eğitimciler olarak, büyük dava adamı ve İstiklal Şairimiz Mehmet Akif ERSOY başta olmak üzere, eserlerini, örnek hayatını ve İstiklal Marşı'mızı öğrencilerimize anlatacak çeşitli etkinlikler gerçekleştireceklerinin altını çizen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, "100. Yıl İstiklal Marşı'mızı Güzel Okuma Yarışması" için hazırlanan ve 10 kıtadan oluşacak videoların 5 Mart 2021 tarihinde kadar suluovamem@gmail.com mail adresine gönderilmesini, mailde mutlaka isim, soy isim ve cep telefonu bilgilerinin yer almasını istediklerine değindi.

Ayrıca ilk 3'e girenlere Suluova Belediyemizin destekleri ile tablet hediye edileceğini de ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, ödüllerin ise diksiyon, beden dili, tonlama, vurgu vb. diğer kriterlere göre yapılacak komisyon seçiminden sonra "12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü Günü"nde verileceğini dile getirdi.

İdarecisinden öğretmenine, öğrencisinden velisine kadar herkesi yarışmaya katılmaya davet eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, yarışmaya destek ve katkılarından dolayı Belediye Başkanımız Sayın Fatih ÜÇOK'a teşekkürlerini iletti. 

 

11-01-2021

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.