AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SULUOVA BELEDİYESİ ve MÜDÜRLÜĞÜMÜZ İŞ BİRLİĞİNDE "BİR DESTANDIR ÇANAKKALE " SEMİNERİ DÜZENLENDİ

Suluova Belediyesi ve Müdürlüğümüz iş birliğinde Çanakkale Savaşları 100. Yıl Dernek Başkanı Turgay GÜLEÇ, "Çevrim içi Vizyon 2023 Buluşmaları" Projesi kapsamında "Bir Destandır Çanakkale" konulu seminerle idareci, öğretmen, öğrenci ve vatandaşlarımızla bir araya geldi.
SULUOVA BELEDİYESİ ve MÜDÜRLÜĞÜMÜZ İŞ BİRLİĞİNDE

18 Mart Şehitleri Anma Günü'nde gerçekleştirilen seminerde vatanı, devleti, milleti ve bayrağı uğruna şehit düşen kahramanlarımızın aziz hatıralarını ve ortaya koydukları şanlı destanı Suluova'nın Koca Seyitlerine anlatan Çanakkale Savaşları 100. Yıl Dernek Başkanı Turgay GÜLEÇ,Çanakkale de yaşananların, eşi benzeri olmayan bir mücadele örneği ve bir milletin vatanı ve istikbali için neler yapabileceğini tüm dünyaya gösteren büyük bir destan olduğunu vurguladı.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 106. Yıl Dönümünde bu toprakları canlarıyla vatan kılan, şanlı destanımızı tarihe "Çanakkale Geçilmez" diye kazıyan aziz şehitlerimizi sonsuz şükran, rahmet ve minnetle yad ettiğini söyleyen İlçe Kaymakamımız Abdullah ŞEN, Çanakkale ruhunun ölmediğinin ve asla ölmeyeceğinin altını çizerek, herkesin Çanakkale'den kendi hayatına katacağı çok şey bulunduğunu ifade etti.

Mehmetçiğimizin hatırasının, inancının, cesaretinin, azminin, manevi mirasının, milli birlik ve beraberliğimizin harcı olan Çanakkale Zaferi´ni kazandıran yüksek ruhun, kuşaktan kuşağa aktarılmasını önemli bir vazife olarak gördüklerini belirten Belediye Başkanımız Fatih ÜÇOK, bir milletin tarihin akışını değiştirdiği, 15'lilerin okul yerine cepheye koşup şehit olduğu Çanakkale'yi, öğrencilerimize yerinde yaşatabilmek ve hissettirebilmek  amacıyla virüs salgınının bitmesinin ardından bir Çanakkale Programı düzenleyeceklerinin müjdesini verdi.

Suluova'nın Koca Seyitleri'nin söz konusu Çanakkale, söz konusu vatan ve söz konusu şüheda olunca bizleri yine yalnız bırakmamalarından ve programa yoğun katılım göstermelerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU ise, bu güzel seminerin gerçekleştirilmesinde desteklerini esirgemeyen İlçe Kaymakamımız Abdullah ŞEN'e, Belediye Başkanımız Fatih ÜÇOK'a, seminere katılan herkese ve kıymetli zamanlarını ayırarak vermiş olduğu değerli bilgiler dolayısıyla Çanakkale Savaşları 100. Yıl Dernek Başkanı Turgay GÜLEÇ'e teşekkürlerini iletti.

19-03-202119-03-202119-03-202119-03-2021

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.