AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SULUOVA İLE DAUGAVPİLS ARASINDA " KARDEŞ ŞEHİR İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ " İMZALANDI

Suluova Kaymakamlığı koordinatörlüğünde yürütülen " Çevre Ekseninde Şehirlerimiz Eşleşiyor " AB projesi kapsamında Suluova ile Letonya'nın Daugavpils şehri arasında " Kardeş Şehir İşbirliği Protokolü " imzalandı.
SULUOVA İLE DAUGAVPİLS ARASINDA

27 Ağustos - 3 Eylül 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilen çalışma ziyaretinde çalıştay, toplantı ve teknik gezilerin yanı sıra aynı zamanda " Kardeş Şehir İşbirliği Protokolü " imzalanarak, iki şehir arasında " Kardeş Şehir " uygulaması resmen başlamış oldu.

İmza töreninde kardeş şehir Daugavpils adına protokole imza atan Daugavpils Belediyesi Başkan Vekili Janis LACPLESIS, iki şehrin başta "Çevre" olmak üzere birçok konuda işbirliği içinde olacağını ve Suluova ile ileriye dönük sürdürülebilir hedefleri birlikte gerçekleştirmekten memnuniyet duyacaklarını ifade etti.

Protokolü Suluova Kaymakamı adına imzalayan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet DAVU ise bu işbirliği mutabakatının gerek Suluova'ya gerekse de kardeş şehir Daugavpils'e çok şey katacağına inandığını belirterek, protokolün her iki şehir için hayırlı olması temennisinde bulundu.

Daugavpils ile çevreyle başlayan ve ileride diğer alanları da kapsayacak bir sürdürülebilir işbirliğini geliştirmeyi hedeflediklerine vurgu yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet DAVU, çevre gibi herkesi yakından ilgilendiren anlamlı bir konuda karşılıklı gerçekleştirilecek çalışmalarda Letonya Delegasyonuna ve proje ekibine başarılar diledi.

02-09-201902-09-201902-09-201902-09-201902-09-201902-09-2019

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.