AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“ SULUOVA OKUYOR “ PROJESİ DEĞERLENDİRME SINAVI YAPILDI

         “ Suluova Okuyor “ Projesi kapsamında 30 Mayıs Salı günü TOKİ Çelebi Mehmet İlkokulunda ilk, orta ve lise öğrencilerimiz arasında değerlendirme sınavı yapılarak ilçe bazında dereceye giren öğrenciler belirlendi. 
“ SULUOVA OKUYOR “ PROJESİ DEĞERLENDİRME SINAVI YAPILDI

            İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce 2016-2017 eğitim-öğretim yılında ilçemiz ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik olarak;  öğrencilerimizde Türkçe sevgisi oluşturmak, kitap okuma alışkanlığını kazandırmak, okullarımızda kitap okuma ile ilgili çalışmalar yapılarak kitap okumanın önemi hakkında bilinç oluşturmak, Suluova’da okumanın önemine ilişkin farkındalık meydana getirmek,  kitap okuyan bir Suluova olma yolunda katkı sağlamak, okul kitaplıklarının ve kütüphanelerini zenginleştirmek ve bunları işlevsel hale getirmek amacıyla “Suluova Okuyor” Projesi yürütülmüştür.

            TOKİ Çelebi Mehmet İlkokulunu ziyaret ederek sınava giren öğrencilere başarılar dileyen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU :

          “ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Suluova’da 3 yıldır uygulamakta olduğumuz “ Suluova Okuyor “ Projesi kapsamında bugün 120 öğrencimizin katılımı ile değerlendirme sınavı yapılıyor. Suluova Okuyor Projesi  eğitim-öğretim döneminin başından itibaren planlı ve programlı bir şekilde yürüttüğümüz bir çalışmadır. Projenin başında ilçe yürütme komisyonu tarafından 100 Temel Eser arasından öğrencilerimizin okuyacakları kitaplar belirlenmiş, sonrasında Suluova Kaymakamlığınca temin edilen kitaplar öğrencilere dağıtılmıştır. Okullarımızda kurulan Kitap İzleme Ekipleri proje hakkında öğrencilerimize bilgi vermiş ve onların projeye katılımlarını sağlamıştır.  “ dedi.

        Proje kapsamında 2016-2017 eğitim-öğretim döneminde Suluova Protokolünün okullarımıza davet edilerek 20 dakika süre ile ilk dersten önce uygulanan kitap okuma saatlerine katıldığını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU :

       “ Bu eğitim-öğretim yılında neredeyse tüm ilk ve ortaokullarımızda kitap okuma saatlerine ilçe protokolü ile birlikte katılarak kitap okuma konusunda bir farkındalık oluşturmaya çalıştık. Suluova Okuyor Projesini bu yıl için bitirmiş olabiliriz ancak öğrencilerimizden ve ailelerimizden düzenli olarak kitap okumaya devam etmelerini rica ediyorum.  Projeye destek veren öğrenci, öğretmen, idareci ve velilere çok teşekkür ediyor, dereceye giren öğrencilerimizi tebrik ediyorum. “ dedi.

            Yarışma sonucunda İlkokul kategorisinde; Zübeyde Hanım İlkokulu öğrencilerinden Yavuz Selim YILDIZ birinci, Mehmet Bilgili İlkokulu öğrencilerinden Yusuf Gökhan ÖZTÜRK ikinci ve TOKİ Çelebi Mehmet İlkokulu öğrencilerinden Burak AKSOY üçüncü oldu.

            Ortaokul kategorisinde ; Şehit Recep İnce İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinden Bengisu DEĞİRMENCİ birinci, Cevizdibi Şehit Serhat Yurtbaşı Ortaokulu öğrencilerinden Buse Nur GEZER ikinci ve Atatürk Ortaokulu öğrencilerinden Sebahattin DURSUN üçüncü oldu.

            Lise kategorisinde ; Şehit Metehan Atmaca Anadolu Lisesi öğrencilerinden Öznur EKTİ birinci, Şehit Muharrem Saygün Anadolu Lisesi öğrencilerinden Aleyna Nur OKAN ikinci ve Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden Merve AKCA ise üçüncü olarak dereceye girmişlerdir.

             Dereceye giren öğrenciler ödüllerini 9 Haziran Cuma günü Murat Deniz İlkokulunda gerçekleştirilecek Karne Programında alacaklardır. Öğrencilerimizi tebrik eder; kitaplarla kurdukları dostlukların bir ömür boyu devam etmesini dileriz. 

 

30-05-201730-05-201730-05-201730-05-201730-05-201730-05-201730-05-2017

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.