AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“ SULUOVA OKUYOR’A “ YARGIDAN DESTEK

Suluova Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Rauf BURGUCUOĞLU, 25 Ekim Salı günü Halit Osman Otçu İlkokulunda kitap okuma saatine katılarak öğrencilerle birlikte kitap okudu.
“ SULUOVA OKUYOR’A “ YARGIDAN DESTEK

 

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce uygulanan ve 3 yıldır devam etmekte olan Suluova Okuyor Projesine destek amacıyla okuma kültürünün yerleşmesi için her gün düzenli olarak gerçekleştirilen kitap okuma saatine katılan Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Rauf BURGUCUOĞLU öğrencilerle sohbet ederek kitap okumanın yararları konusunda onlara tavsiyelerde bulundu.

Kitap okumanın dünyanın en ucuz ve en zevkli işi olduğunu aktaran BURGUCUOĞLU, ailelerin çocuklarıyla birlikte evlerde kitap okuma saatleri oluşturmalarının önemli olacağını belirterek ;

“ Kitaplar toplumun geleceği, insanlığın bilgi birikimini bize taşıyan, bizim her alanda yetişmemizi sağlayan kaynaklar ve hazinelerdir. Kitabın en iyi, en güzel dost olduğunu unutmayalım. Sizlere okuma alışkanlığını kazandırmak, kitap sevgisini artırmak amacı ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz projeler hazırlayarak farkındalık oluşturuyor. Okumaya destek olan herkese şükranlarımı sunuyorum. “ dedi.

          Projedeki amaçlarının okuma alışkanlığının yaşam tarzı haline getirilmesini ve yaygınlaştırılmasını sağlamak, öğrencileri, velileri ve toplumun tüm kesimindeki bireyleri kitap okumanın yararları ve kazanımları hakkında bilgilendirmek olduğunu belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet DAVU “ Suluova Okuyor “ projesine desteklerinden ötürü Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Rauf BURGUCUOĞLU’na teşekkür etti.

25-10-201625-10-201625-10-201625-10-201625-10-201625-10-201625-10-2016

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.