AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Suluova’ya YAZ SPOR´la Geldi

   Okulların tatile girmesiyle karne heyecanı yaşayan öğrencilerimizi ders stresinden uzak tutmayı ve yaz aylarında boş zamanları değerlendirmesini amaçlayan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Mahmut Demir Kapalı Spor Salonunda ve Sentetik Çim Sahada bir çok spor branşında kurs açarak gençlerimize hizmet vermeye başladı.
Suluova’ya YAZ SPOR´la Geldi

20 Temmuz 2016 Çarşamba günü Mahmut Demir Kapalı Spor Salonunda açılan kursları İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Ahmet DAVU yerinde ziyaret ederek kurs öğretmenlerine ve öğrencilerine başarılar diledi.

                Suluova’yı spor kenti yapma konusunda iddialı olduklarını, bu kapsamda sağlıklı nesiller yetiştirilmesi adına da sporun çok önemli bir yeri olduğuna, bu amaçla yaz spor kurslarını açtıklarına değinen İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Ahmet DAVU  ;

“ Suluova’da gençlerimize hizmet etmek için varız. Yaz spor kursları sosyal devlet anlayışının en güzel örneklerinden biridir. Bu yıl da gençlerimize İlçe Gençlik Spor Müdürlüğümüzle birlikte spor faaliyetlerini gerçekleştirebilmeleri için  güzel bir fırsat sunduk. Sağlıklı bir nesil yetiştirilmesinde kurum olarak bizim de sorumluluklarımız var.

Çocuklarımız sağlıklı bir alışkanlık edinirken bir taraftan da sosyalleşsinler istiyoruz. Onların talepleri doğrultusunda Halk Eğitim Merkezi ve Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğümüzün hazırladığı; voleybol, basketbol, futbol, hentbol ve Judo branşlarındaki kurs programlarımız toplamda 150’ye yakın öğrencimizle 18 Haziran 2016 Cumartesi tarihinden itibaren gayet başarılı bir şekilde sürdürülüyor. Bu sene Yaz Spor Kurslarının Ramazan ayında başlamasını istedik. Judo Kursu açarak öğrencilerimizi farklı spor dalları ile de buluşturduk. Yakında bayanlarımıza yönelik Step-Aerobik Kursunuda başlatarak gençlerimizin yanı sıra ev hanımlarınında sporla buluşmalarını sağlayacağız. Suluova halkına yararlı olan her çalışmanın içerisinde olacağız. ” diye konuştu.

 

 26-07-2016 26-07-2016

 26-07-2016 26-07-2016
 

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.