AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SULUOVA’DA 16 DERSLİKLİ YENİ BİR İMAM HATİP ORTAOKULU YAPILIYOR.

Suluova Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından talep edilen ve Milli Eğitim Bakanlığınca projesi onaylanan 16 derslikli yeni bir İmam Hatip Ortaokulu yapımı için çalışmalar başladı. 
SULUOVA’DA 16 DERSLİKLİ YENİ BİR İMAM HATİP ORTAOKULU YAPILIYOR.

Suluova Belediyesi tarafından Pan-Et bölgesinde 16 derslikli yeni İmam-Hatip Ortaokulu için tahsis edilen alanda Amasya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdullah Gürbüz, Belediye Başkan Yardımcısı Adem Çılız ve Şube Müdürü Naim Dursun ile birlikte incelemelerde bulunan Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu, Suluova’da zaruri bir ihtiyaç haline dönüşen ve toplamda 16 derslik olarak yapılması planlanan okulun 2 yıl içerisinde eğitim-öğretime başlamasının hedeflendiğini söyledi.

Konu hakkında bilgilendirmelerde bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu şunları söyledi:

“Mevcut İmam Hatip Ortaokulumuz her geçen gün artan öğrenci sayısı ile fiziki olarak ihtiyaçlara cevap vermekte zorlanıyor. İmam Hatip Ortaokuluna çocuklarını göndermek isteyen velilerimizin yeni okul tamamlanıncaya kadar herhangi bir sorunla karşılaşmaması için tüm tedbirlerimizi aldık. Şu an Atatürk Ortaokulunun bir katını İmam-Hatip Ortaokuluna dönüştürerek beşinci sınıfa başlayacak öğrencilerimizden 2 veya 3 sınıf oluşturmayı düşünüyoruz” diye belirtti.

 

Yeni İmam Hatip Ortaokulunun ilçemize, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni eden Ahmet Davu; “başta Suluova Kaymakamı Sayın Hayatı Taşdan olmak üzere Suluova Belediye Başkanı Sayın Fatih Üçok’a, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Hüseyin Güneş’e, Sivil Toplum Kuruluşlarına ve emeği geçen herkese desteklerinden ötürü çok teşekkür ediyor, öğrencilerimize şimdiden derslerinde başarılar diliyorum” dedi.


08-08-2016 08-08-2016

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.