AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Suluova´da 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları kapsamında programlar düzenlendi.

Suluova´da 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları kapsamında programlar düzenlendi.

 

Hükümet konağı yanındaki Atatürk anıtına İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Davu tarafından çelenk sunuldu. Daha sonra saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Ardından Öğretmenevi´nde devam eden Suluova Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´nin hazırlamış olduğu törende konuşan Davu, tüm eğitim camiasının gününü kutlayarak, öğretmenin, eğitmeyi ve öğretmeyi meslek edinen, çocuklara rehberlik eden, onlara yön veren ve yaşama hazırlayan kimseler olduğunu anlattı.

Öğretmenlik mesleğinin her şeyden önce bir ideal, gaye ve bir hizmet mesleği olduğuna dikkati çeken Davu, şöyle konuştu:

"Toprak altına atılan bir tohumun onlarca tohum verebilmesi için kendisini feda etmesi gibi bir öğretmen de hayatını bu anlamlı ve şerefli meslek uğruna adayabilmelidir. Öğretmen bir ayna olmalıdır. Kendisine bakanlar iyi, doğruyu, hoşgörüyü, geleceği görmelidir. Hepimiz biliyoruz ki milliyetlerin varlığını devam ettirmesi, gelişip kalkınması, öncelikle iyi yetişmiş, nitelikli insan gücüne bağlıdır. Nitelikli insan yetiştirmek de biz öğretmenlerin görevidir. Öğretmenler olarak zor koşullar altında hem değişimleri takip ediyor hem de bu değişimleri öğrencilerinize aktarmaya çalışıyorsunuz. Bunun için okuyor, araştırıyor ve kendinizi yeniliyorsunuz. Bu gayretlerinizden ötürü sizlere canı gönülden teşekkür ediyorum."

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere Kaymakam Hayatı Taşdan, Garnizon Komutan Vekili Jandarma Kıdemli Başçavuş Abdulkadir Çalış, Belediye Başkanı Fatih Üçok tarafından ödülleri verildi.

Kaymakam Taşdan´ın öğretmenler adına İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Davu´ya çiçek takdim etmesinin ardından kutlama programı, mesleğe yeni başlayan aday öğretmenlerin yemin etmeleriyle son buldu. 

 

25-11-201525-11-201525-11-201525-11-201525-11-201525-11-201525-11-201525-11-2015

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.