AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SULUOVA'DA 961 ÖĞRENCİ BURSLULUK SINAVINA GİRECEK

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, 5 Eylül 2020 tarihinde yapılacak İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.
SULUOVA'DA 961 ÖĞRENCİ BURSLULUK SINAVINA GİRECEK

Milli Eğitim Bakanlığımızın salgın nedeniyle öğrencilerimizin sağlığı ve güvenliği için oldukça hassas hareket ederek, bilim kurulunun önerileri doğrultusunda tüm önlemleri aldığına vurgu yapan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, Suluova'da 7 okulda, 58 salonda, 135 öğretmenin görev yaptığı ve 961 öğrencinin gireceği 2020 yılı İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'na  hazır olduklarını söyledi.

Sınav öncesi ve sonrasında oluşabilecek yoğunluğu ve bulaşma riskini azaltmak, sınavın sorunsuz yapılmasını temin etmek amacıyla okullarımızda gerekli tedbirleri büyük dikkatle uyguladıklarını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, sınav gününden bir gün önce tüm okulun genel temizliğinin su ve deterjan kullanılarak yapılacağını, sınav gününde ise sınav binası ve sınav salonlarının girişlerinde el antiseptiği bulundurulacağını, sınavdan önce tüm öğrencilere ve görevlilere maske dağıtılacağını, velilere beklemesi için uygun bekleme alanlarının gösterileceğini, gerek sınıflarda gerekse de sınav salonuna girilinceye kadar sosyal mesafenin korunacağını ifade etti.

Sonuç ne olursa olsun öğrencilerimizin hem öğretmenleri hem de aileleri için bütün sınavlardan daha değerli olduklarının altını çizen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, 2020 yılı Bursluluk sınavının güven ve huzur içerisinde tamamlanması temennisinde bulunarak; sınavda görev alan öğretmenlere ve sınava girecek tüm öğrencilere başarılar diledi.

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.