AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SULUOVA’DA EĞİTİM 15 TEMMUZ VURGUSUYLA BAŞLADI

  İlçemizde resmi ve özel okullarda yaklaşık 10 bin 350 öğrenci ders başı yaptı.
SULUOVA’DA EĞİTİM 15 TEMMUZ VURGUSUYLA BAŞLADI

 

17 Haziran günü tamamlanan 2015-2016 eğitim öğretim yılının ardından yaklaşık 3 ay yaz tatili yapan öğrenciler bugün ilk ders zilinin çalması ile 2016-2017 eğitim öğretim yılı için ders başı yaptı.

19 Eylül Pazartesi günü Şeker İlkokulunu ziyaret ederek tüm eğitim camiası, öğrenci ve velilere yeni eğitim yılının hayırlı olmasını dileyen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ahmet DAVU yapılan hazırlıklarla yeni döneme sorunsuz girdiklerini belirtti.

 İlkokul öğrencilerine Milli Eğitim Bakanlığımızca hazırlanan “15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitlerimiz Anısına” isimli kitapçıkları dağıtan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, ilk hafta tüm okullarımızda “15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma” teması ile öğrencilere yönelik bilgilendirmeler ve etkinlikler yapılacağını ifade ederek;                      

 “ Çocuklarımızın ve gençlerimizin demokrasi, milli birlik ve beraberlik, vatan sevgisi, yurt savunması ile şehitlik konularında farkındalığının arttırılması hepimizin ortak sorumluluğudur. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı ve tabii olarak öğrencilerimizi, milli, manevi ve insani değerlerimiz ile tarihsel ve kültürel hassasiyetlerimiz benimseyen, koruyan ve geliştiren; ailesini, vatanını milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan, insan haklarına saygılı ve Devleti´ne karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getirmiş bireyler olarak yetiştirmek, eğitimciler olarak bizlerin en öncelikli görevleri arasındadır. ” dedi.

 

              İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, daha sonra Şeker İlkokulu Müdürü Murat Gökhan Keskin ile birlikte Şeker İlkokulunda açılan “ Demokrasi Şehitleri Köşesini “ ziyaret ederek sınıfları dolaştı, öğrencilerle tanışıp tavsiyelerde bulunarak onlara başarılar diledi.

 

19-09-201619-09-201619-09-2016

 

              19-09-201619-09-2016

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.