AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SULUOVA'DA İLK ARA TATİL BAŞLADI

Okul Öncesi, İlköğretim ve Ortaöğretim okullarında eğitim-öğretim gören yaklaşık 10.000 öğrencimiz ilk ara tatile girdi.
SULUOVA'DA İLK ARA TATİL BAŞLADI

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilk kez uygulamaya sokulan ve 18-22 Kasım tarihlerini kapsayan 2019-2020 eğitim-öğretim yılının ilk ara tatili başladı.

İlçemizde okullarından çıkan çocukların yüzlerinde tatilin verdiği gülümsemeyle evlerine koşarak gittikleri görülürken, öğrenciler hafta sonu tatilleriyle birlikte 9 gün tatil yapacak olmanın sevincini yaşadılar.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilk kez uygulanan ara tatil döneminde, öğrencilere yönelik etkinlik önerilerinin yer aldığı "aratatil.meb.gov.tr" sitesinin kullanıma açıldığını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, bu ara tatilin eğitime verilen bir ara değil, öğrencinin okul dışında kültürle, bilimle, sanatla, sporla, doğayla, değerlerimizle, oyunla, sosyal sorumluluk çalışmalarıyla buluşma vakti olduğuna vurgu yaptı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu ara tatil dönemi için öğrencilerimize yönelik bir etkinlik planı hazırladıklarını ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, öğrencilere ara tatil döneminde arkadaşlarıyla birlikte eğlenceli vakitler geçirmeleri, sinemaya gitmeleri, bisiklet sürmeleri, müzik dinlemeleri, piknik yapmaları, oyun oynamaları, anne-babalarını ve akrabalarını iş yerlerinde ziyaret etmeleri ve kitap okumaları tavsiyelerinde bulundu.

18-22 Kasım tarihleri arasındaki ara tatilde sadece öğrencilerimizin değil, öğretmenlerimizinde spor yapacağını söyleyen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, öğretmenler arası da dart, voleybol ve masa tenisi turnuvaları düzenleyeceklerini hatırlatarak; öğretmenlerimize müsabakalarda başarılar, öğrencilerimize ise şimdiden verimli, huzurlu ve sağlıklı tatiller diledi.

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.