AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SULUOVA´DA " OKUMA-YAZMA SEFERBERLİĞİ " YENİDEN BAŞLIYOR

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN ve eşleri Hanımefendi Sayın Emine ERDOĞAN’ın himayelerinde başlatılan “ Okuryazarlık Seferliği “ çerçevesinde İlçe Kaymakamımız Erdoğan KANYILMAZ başkanlığında İlçe Yürütme Kurulu toplantısı gerçekleştirildi.
SULUOVA´DA " OKUMA-YAZMA SEFERBERLİĞİ " YENİDEN BAŞLIYOR

10 Ekim Çarşamba günü Şehit Hüseyin Düzenli Halk Eğitim Merkezinde yapılan ve kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra sivil toplum kuruluşlarından temsilcilerin de yer aldığı toplantıda, “ Okuryazarlık Seferberliği “ ile ilgili 2018-2019 eğitim-öğretim yılında planlanacak çalışmalar ele alındı.

         Ülkemizin her köşesinde olduğu gibi ilçemizde de okuma yazma oranını arttırmak amacıyla başlatılan seferberlik kapsamında halk eğitim merkezinde kurslar açılacağını belirten İlçe Kaymakamımız Erdoğan KANYILMAZ, kaymakamlık olarak Suluova’daki okuryazar oranını yüzde yüze çıkarmayı hedeflediklerini ifade etti.

 Yine bu sene de muhtarlarımıza, kurum amirlerimize, okul müdürlerimize, öğretmenlerimize, evinde okuma yazma bilmeyen hane reislerine kısacası hepimize önemli görevler düştüğünün altını çizen İlçe Kaymakamımız Erdoğan KANYILMAZ; özellikle kırsal kesimlerde yaşayan ve okuryazar olmayan vatandaşlarımıza ulaşılarak, okuma yazma bilmeyenlerin tespiti ve kursa yönlendirilme çalışmalarının titizlikle yürütülmesini istedi.

 Halk Eğitim Merkezlerinde kurs açılabilmesi için 12 kursiyerin olması gerekirken, okuma yazma kurslarının bir kursiyer için bile açılabileceğini vurgulayan İlçe Kaymakamımız Erdoğan KANYILMAZ, böylesine önemli bir konuda toplumun tüm dinamiklerinin harekete geçirilerek, bu anlamlı kampanyaya katkı vermeleri gerektiğini söyledi.

 2017-2018 eğitim-öğretim yılında Halk Eğitim Merkezi aracılığıyla merkez ve köylerde 256’sı bayan, 19’u erkek olmak üzere toplam 275 kursiyerin katılımıyla 33 kurs açıldığını, bu kursiyerlerden 215 kişinin başarılı olarak belge almaya hak kazandığını hatırlatan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, alan taramalarının ardından en kısa süre içerisinde Halk Eğitim Merkezinde okuma yazma kurslarının yeniden başlayacağını belirtti.

 Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, muhtarlar ve okul müdürlerinin katıldığı toplantı karşılıklı görüş alış verişinin ardından sona erdi.

 10-10-201810-10-2018

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.