AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SULUOVA’DAN "1 MİLYON EURO"LUK İMZA

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığı " Dezavantajlı Kişilerin Sosyal Entegrasyonu İle İstihdam Edilebilirliklerinin Geliştirilmesi " Hibe Programı kapsamında kabul edilen projelerin sözleşmeleri imzalandı. 
SULUOVA’DAN "1 MİLYON EURO"LUK İMZA

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Mehmet MÜEZZİNOĞLU’nun katılımları ile Ankara’da gerçekleştirilen imza törenine Suluova’dan katılan proje sahipleri yaklaşık 1.200.000 Euroluk 5 ayrı projeyi imzaladılar. 

Türkiye’de toplamda 2.200 projenin Bakanlığa başvuru yaptığını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet DAVU; bu projelerden 75 tanesinin kabul edildiğini, geçen projelerden 5 tanesinin ilçemizden olması dolayısıyla bu anlamda büyük başarı sağlandığını ve toplam 30 milyon euroluk bütçenin 1 milyon eurosunun Suluova’ya kazandırıldığını söyledi.

28 Ekim Cuma günü İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Ahmet DAVU başta olmak üzere Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Turgut AKSU, Kırmızı Et Üreticileri Birlik Başkanı Esem KODAMAN, Şehit Erkan Ayas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İbrahim BAL, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kutluay GÜVEN, Fatih Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü İsmet ÇULLU, Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Alim DENİZ ve Müdür Yardımcısı Şahin ÖZDEMİR projeler hakkında bilgi vermek üzere İlçe Kaymakamı Sayın Hayatı TAŞDAN´ı ziyaret ettiler.

İMZALAR ATILDI, DEV PROJELER BAŞLIYOR

Bu güzel projelerin Suluova’ya, bölgemize ve ülkemize hayırlı olması temennisinde bulunan İlçe Kaymakamı Hayatı TAŞDAN: 

 “ Suluova’da her geçen gün eğitimde farklı bir  ivme yakalıyoruz. Proje yapan, proje üreten, yeni bakış açılarıyla olaylara yaklaşan ve öğrencilerine, çevresine dokunan okullarımız eğitime yeni vizyonlar kazandırıyorlar. Dezavantajlı gruplara yönelik olarak hazırlanan bu 5 projenin kabul görmesi bizi ayrıca mutlu etmiştir. İnşallah 1 Kasım 2016 tarihinden itibaren yapılacak çalışma ve faaliyetlerle, onları iş gücü potansiyelleriyle topluma kazandırmış olacağız. Bu güzel projelerin hazırlanmasında emeği geçen herkesi gönülden kutluyor, tebrik ediyorum. “ dedi.

İmza Atılan Projeler Şunlardır : 

28-10-2016

 

 

                       

28-10-2016


28-10-2016
28-10-201628-10-2016

 

 

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.