AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SULUOVALI ÖĞRENCİLER GELECEĞİ KODLAYACAKLAR

İlçemizde görev yapan Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri 12-14 Mayıs 2018 tarihleri arasında İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Tekno Parkta yer alan CRS Soft Yazılım ve Danışmanlık Şirketinde kodlama eğitimine katıldılar.
SULUOVALI ÖĞRENCİLER GELECEĞİ KODLAYACAKLAR

Yenilikçi ve deneyimli ekibi ile inovatif teknoloji çözümleri sunan yazılım ve danışmanlık firması CRS Soft’un yöneticisi ve yazılım mimarı olan Özcan DEĞİRMENCİ, kodlama, yazılım ve programlama konularında 3 gün boyunca öğretmenlere eğitim verdi.

Öğrencilerin kodlamayı yani bilgisayar programlamanın temellerini öğrenirlerken, aynı zamanda tasarım yapmanın ve kendi hayallerini hayata geçirmenin keyfine varacaklarını söyleyen Özcan DEĞİRMENCİ, teknolojik üretime geçebilmenin yolunun küçük yaşlardan itibaren çocuklarımızı kodlamayla tanıştırmak olduğunu ifade ederek; kafa yoran, sorgulayan ve hayal eden bir nesilin yetiştirilmesinin geleceğimize en büyük insan kaynakları yatırımı olacağının altını çizdi.

İlerleyen zamanlarda kod yazmayı bilmenin tüm meslekler için gerekli bir ön koşul hali olacağını vurgulayan Özcan DEĞİRMENCİ, bu yarışın içerisinde olmanın önemini belirterek; kod yazmanın büyük düşünmenin, yaratacılığınızı geliştirebilmenin ve fikirlerinize hayat verebilmenin kapılarını sonuna kadar aralayacağını söyledi.

İlçe Kaymakamımız Dr. Vural KARAGÜL ile İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU’nun kodlama eğitimine gösterdikleri hassasiyetten duyduğu memnuniyeti dile getiren Özcan DEĞİRMENCİ, şirket olarak Suluova’da bir kodlama atölyesi kurarak, bu konuda istekli ve bir şeyler ortaya koymanın heyecanında olan gençlerimizi İstanbul’da staj eğitimlerine almak ve onları ülkemizin yarınlarına kazandırmak istediklerini ifade etti.

Bilgi ve teknoloji üretiminin çok değerli ve kıymetli olduğu bir çağda yaşandığını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, hızlı bir değişim ve gelişme gösteren günümüz dünyasında, yenilikleri yakalamanın ve giderek hayatımızda daha fazla yer almaya başlayan bilgi teknolojilerini öğrencilerimizin hizmetine sunabilmenin değerinden bahsederek, CRS Soft Yazılım ve Danışmanlık Şirketi yöneticisi Özcan DEĞİRMENCİ’ye böyle bir fırsatı ilçemize vermelerinden ötürü teşekkürlerini iletti.

Öğretmenlerimizin de aldıkları eğitimler ile ufuklarının açıldığını, çocuklarımıza kodlamayı, yenilikçiliği ve programlamayı öğreterek onların yeni uygulamalar geliştirebilmelerine rehberlik edeceklerini söyleyen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, öğrencilerimizin hazırlayacakları kodlama çalışmalarının haziran ayı içerisinde yapılması planlanan Bilişim Fuarı ile ilk meyvelerini vermeye başlayacağını ve ilerleyen yıllarda da çok daha güzel eserlerin ortaya çıkacağına inandığını belirtti.

Suluovanın ve ülkemizin insan kaynaklarına farklı bir bakış açısı katacak bu eğitim faliyetinin gerçekleştirilmesinde desteklerini esirgemeyen İlçe Kaymakamımız Dr. Vural KARAGÜL´e de şükranlarını ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, bilişim teknolojileri öğretmenlerimize ve öğrencilerimize çalışmalarında başarılar diledi. 

16-05-2018

16-05-201816-05-201816-05-201816-05-201816-05-201816-05-201816-05-201816-05-2018

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.