AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SULUOVA'NIN GENÇ BİLİM İNSANLARI PROJELERİYLE GÖZ DOLDURACAKLAR

Ülkemizin emin adımlarla ilerlediği bilim ve teknoloji yolculuğunda geleceğimizin teminatı öğrencilerimizin bilimsel proje hazırlama ve sunma deneyimi elde ettikleri 4006-TÜBİTAK Bilim Fuarları projelerinin değerlendirme süreci tamamlanarak başvuru sonuçları açıklandı.
SULUOVA'NIN GENÇ BİLİM İNSANLARI PROJELERİYLE GÖZ DOLDURACAKLAR

Yeni koronavirüs tedbileri kapsamında eğitime ara verilmesi nedeniyle geç açıklanan TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programına, bilime iz bırakabilmek amacıyla projeler hazırlayarak başvuru yapan tüm okullarımıza teşekkürlerini ileten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU,

Ortaokullarımızdan ;

Şehit Aydın Korkmaz Ortaokulu,

Şehit Recep İnce İmam Hatip Ortaokulu,

Mehmet Bilgili Ortaokulu,

Atatürk Ortaokulu ve

Şehit Mustafa Bilgili Ortaokulu,

Liselerimizden ise ;

Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,

Suluova Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve

Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olmak üzere toplam 8 okulumuzun proje başvurularının kabul edildiğini belirtti.

TÜBİTAK´ın okullarda bilimsel çalışmaları arttırmak amacıyla desteklediği bilim fuarlarının öğrencilerimizin keşfetme duygularını ortaya çıkartarak hayallerindeki projelerin üretilmesine ve ülkemizi 2023 hedeflerine taşıyacak nitelikli insan kaynağının yetiştirilmesine imkân sağladığını ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, yaşadığımız yüzyılda artık bilim ve teknoloji toplumu olma yolunda ülkeler arasındaki yarışın hızla artarak devam ettiğinin altını çizerek, öğrencisinden velisine, öğretmeninden idarecisine kadar hepimizin çok daha fazla çalışması ve gayret göstermesi gerektiğine vurgu yaptı.

Her bir proje çalışmasının öğrencilerimizin ileride başarılı çalışmalara atacakları büyük imzaların ilk basamağı olmasını dileyen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, genç bilim insanlarımızı ve onlara rehberlik eden öğretmenlerini tebrik ederek, hem bugün hem gelecekte ülkemize ve tüm insanlığa bilimsel projeleriyle büyük katkılar sağlamaları, Suluovamıza güzellikler ve heyecan getirmeleri temennisinde bulundu.

16-05-2020

 

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.