AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SULUOVA’NIN KOCA SEYİTLERİ MİLLİ MÜCADELENİN 100. YILINDA ŞÜHEDANIN YOLUNDA

Sayın Kaymakamımız Erdoğan KANYILMAZ ilçe, il, bölge ve ulusal çapta düzenlenen çeşitli yarışmalarda başarı göstererek dereceye giren öğrencileri Bursa ve Çanakkale Gezisi ile ödüllendirdi.
SULUOVA’NIN KOCA SEYİTLERİ MİLLİ MÜCADELENİN 100. YILINDA ŞÜHEDANIN YOLUNDA

28 Mart Perşembe akşamı geziye katılan 42 öğrenciyi aileleri ile birlikte dua ve selamlarla yolcu eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, Çanakkale´de ecdadımızın eşi benzeri olmayan şanlı bir destan yazdığını hatırlatarak; düzenlenen geziyle öğrencilerin motive edilmesinin yanı sıra asıl amaçlarının milli ve manevi duyguları aşılamak olduğunu söyledi.

Öğrencilerimizi böylesine anlamlı bir gezi ile ödüllendiren İlçe Kaymakamımız Erdoğan KANYILMAZ’a şükranlarını ileten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, Mehmetçiğimizin hatırasının, inancının, cesaretinin, azminin, manevi mirasının, milli birlik ve beraberliğin harcı olan Çanakkale Zaferi´ni kazandıran yüksek ruhun kuşaktan kuşağa yaşatılmasının ve aktarılmasının önemine dikkat çekerek, öğrencilerimizin Çanakkale’de nasıl bir büyük millet ve devlet olduğumuzu, atalarımızın orada hep birlikte düşmana ve ihanete karşı nasıl onurlu ve şerefli bir duruşla savaşıp şehadete erdiğini görerek yaşayacaklarına vurgu yaptı.

Öğrenci velileri ile de bir süre sohbet eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, herkesin mutlaka bir gün Çanakkale´ye gidip, o manevi havayı teneffüs etmesi gerektiğini belirterek, bu toprakları bize emanet eden tüm şehitlerimizi, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere bütün kahramanlarımızı rahmetle ve şükranla yad ettiğini ifade etti.

Hayatında ilk kez Çanakkale Şehitliğini ve vatanı, devleti, milleti ve bayrağı uğruna şehit düşen kahramanlarımızın kabirlerini ziyaret edecek olmanın heyecanını taşıyan öğrenciler, kendilerine bu imkanı sağlayan ve eğitim ile ilgili her konuda desteklerini esirgemeyen İlçe Kaymakamımız Erdoğan KANYILMAZ’a teşekkür ettiler.

28-31 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek gezi kapsamında öğrenciler 29 Mart Cuma günü Bursa’nın tarihi ve kültürel mekanları olan Ulu Camii, Tophane, Emir Sultan ve dönemlerine damgalarını vurmuş Osmanlı padişahlarının türbelerini ziyaret edecekler.

30 Mart Cumartesi günü ise Çanakkale’nin tarihi yerleri ile Kilitbahir, Çanakkale Şehitler Abidesi, Namazgah Tabyası, Yahya Çavuş Şehitliği, Şahindere Hastane Şehitliği, Zığındere Sargıyeri, Conk Bayırı ve 57. Alay Şehitliği’ni gezerek tarihe tanıklık etme fırsatı bulacak öğrencilerimiz, 31 Mart Pazar günü sabah vakitlerinde tekrar Suluova’ya geri dönmüş olacaklar.

28-03-201928-03-201928-03-201928-03-201928-03-201928-03-201928-03-201928-03-201928-03-201928-03-2019

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.