AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SULUOVA'NIN USTALARI MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİYLE BULUŞTU

Şehit Hüseyin Düzenli Halk Eğitimi Merkezi "Ustalar Öğrencilerle Buluşuyor" Projesi kapsamında ilçemiz Esnaf ve Sanatkarları ile meslek lisesi öğrencilerini buluşturdu.
SULUOVA'NIN USTALARI MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİYLE BULUŞTU

Şehit Erkan Ayas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi salonunda düzenlenen programda amaçlarının işlerinde başarılı olan ve ilçede sanatkârlığıyla tanınan ustaları, geleceğin birer esnaf ve sanatkar adayı çırak ve öğrenciler ile buluşturmak suretiyle meslek lisesi öğrencilerinin iş kolları ile mesleklere karşı olan ilgilerini canlandırmak, teşvik etmek ve bu meslekler hakkında ki detaylı bilgileri icra eden ustalardan direk öğrenmelerini sağlamak olduğunu belirten Şehit Hüseyin Düzenli Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Kutluay GÜVEN, bugün de Suluova Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ömer KARSAVUL ile mesleklerinde örnek ustalarımızı öğrencilerimizle buluşturduklarına değinerek; değerli ustalarımızın sadece sanatlarıyla değil, hayat tecrübeleriyle de öğrencilerimize yol göstereceğini ifade etti.

Gençlerle bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Suluova Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ömer KARSAVUL, sanatın altın bir bilezik olduğunun altını çizerek, herhangi meslekte başarılı olmanın ilk şartlarından birinin çalışmayı ve üretmeyi sevmek, yaptığın işe ve müşteriye saygı duymak, gelişen hayat şartları ile teknolojiye ayak uydurarak kendini ve mesleğini geliştirmek, her şeyden önce ise helal alın teri ile ailesinin nafakasını kazanmak, toplum ve vatanına faydalı olma düşüncesi ile hareket etmek olduğuna vurgu yaptı.

Birer usta ve sanatkar adayı öğrencilerimizin meslek erbapları ile bir araya gelmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, program sonunda Ömer KARSAVUL'a tablo hediye ederek; katılımları için değerli Esnaf Oda Başkanımız ile sanayi ustalarımıza teşekkürlerini iletti.

Programa İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, Şube Müdürü Talat KESKİN, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ömer KARSAVUL, Şehit Hüseyin Düzenli Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Kutluay GÜVEN, Şehit Erkan Ayas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Adem KELEŞ, Küçük Sanayi Sitesi Ustaları ile okul öğretmen ve öğrencileri katıldı.

09-03-202009-03-202009-03-202009-03-2020

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.