AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TAŞIMALI EĞİTİM ve TEOG TERCİH DANIŞMANLIĞI TOPLANTISI YAPILDI

TAŞIMALI EĞİTİM ve TEOG TERCİH DANIŞMANLIĞI TOPLANTISI YAPILDI

 

 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ahmet DAVU başkanlığında 15 Temmuz 2016 Cuma günü Ortaöğretim Müdürleri ile  “ Taşımalı Eğitim ” , ortaokul idareci ve rehber öğretmenleriyle birlikte “ TEOG Tercih Danışmanlığı “ toplantısı gerçekleştirildi.

Ortaöğretim müdürleriyle gerçekleştirilen Taşıma toplantısında önümüzdeki eğitim öğretim döneminin planlaması yapılırken; TEOG Tercih Danışmanlığı toplantısında ise öğrencilerin sağlıklı tercih yapabilmeleri için atılması gereken adımlar tartışıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ahmet DAVU yaptığı açıklamada şunları söyledi :

“ Taşıma kapsamında eğitim gören öğrencilerimiz bizim için çok önemlidir. 2015-2016 eğitim-öğretim döneminde taşıma konusunda gerek öğrencilerimizi gerekse de velilerimizi memnun ettiğimizi düşünüyorum. Sosyal Devletin bir gereği olarak öğrencilerimizi evlerinden  okullarına taşırken her zaman sorumluluk duygusu ile hareket ettik. Bu vesileyle servis araç şöförlerine ve okul idarecilerimize gösterdikleri hassasiyet için teşekkür ediyorum.

  Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ortaokullarda öğrencilerimizin ve velilerimizin TEOG sürecinde sağlıklı tercih yapmalarını sağlamak amacıyla danışmanlık hizmeti verecek “ Tercih Danışmanlığı Komisyonlarını ”  kurduk.

Öğrencilerimizin  tercih döneminde kapsamlı rehberlik ve danışmanlık hizmeti almasını sağlamak için kurulan komisyonlarda, tercih danışmanlığı konusunda tecrübeli rehber öğretmenler ve idareciler görevlendirildi. Dolayısıyla öğrencilerimiz gelecekleri noktasında önemli kararlar verirken okullarında danışabilecekleri ve konuşabilecekleri ortamlar bulabilecekler. Bu da hem onları hem de velilerimizi rahatlatacaktır. “

Toplantılar iyi dilek ve temennilerle sona erdi.

 

15-07-201615-07-201615-07-2016

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.