AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TAŞIMALI EĞİTİM YAPILAN OKULLARIN SERVİSLERİ DENETLENDİ

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve İlçe Jandarma Komutanlı ekipleri işbirliği ile öğrencilerin okullarına güvenli bir şekilde ulaşmalarını sağlamak amacıyla temel eğitim ve ortaöğretim okullarına taşıma yapan araçları ve sürücüleri denetlediler.
TAŞIMALI EĞİTİM YAPILAN OKULLARIN SERVİSLERİ DENETLENDİ

 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı 2. döneminde  öğrencilerin okullarına güvenli bir şekilde ulaşmalarını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen denetimlerde birçok başlıkta incelemeler yapıldı.

 Okul servis araçlarında araç sürücülerin ruhsat ve ehliyet kontrolünü yapan ekipler, araçların cam ve pencerelerinin sabit olması, koltuklarda emniyet kemeri bulunması, yolcu kapasitesinin kontrolü, okul taşıtı ibaresi, araç arkasında kırmızı ışıklı ´Dur´ lambasının çalışır durumda olup olmadığını, araç kapılarının sürücü kontrolünde otomatik açılması durumunu, araç yaşı, araç bakım onarım takip formu, iç dizaynı ve malzemelerin yapısının denetlendiği incelemelerde ayrıca Karayolları Trafik Yönetmeliğinin öngördüğü periyodik muayenelerin yapılıp yapılmadığı denetlendi.

 Sürücü ve rehber görevlilerine uyarıların ve bilgilendirmelerin yapıldığı denetimde ayrıca sürücülerin yaşı, sahip oldukları sürücü belgeleri, yurt içi taşımacılığı sürücü mesleki yeterlilik belgesi ve gerekli diğer dokümanlarının olup olmadığı incelendi.

 İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU öğrencilerin rahat, güvenlikli ve sağlıklı bir şekilde okullarına taşınmaları için ellerinden gelen her türlü çabayı sarf ettiklerini belirterek, öğrencilerimizin emanet edildiği okul taşıtlarına yönelik denetimlerin 1. dönemde olduğu gibi bundan sonra da devam edeceğini ifade etti.

            Öğrencilerle de bir süre sohbet eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU herhangi bir sorun gördüklerinde veya yaşadıklarında mutlaka kendilerine bilgi verilmesini istedi.

          İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU ve Şube Müdürü Uğur MENEKŞE Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliğine uygun şekilde araç kullanan ve yönetmelik gereği aracında eksiği bulunmayan araç şoförlerine teşekkür ettiler.

 08-02-201808-02-201808-02-201808-02-201808-02-201808-02-201808-02-201808-02-201808-02-2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.