AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Teog sınavında dereceye giren öğrencilere başarı belgeleri verildi.

Teog sınavında dereceye giren öğrencilere başarı belgeleri verildi.

2014-2015 Eğitim Öğretim yılı 1.Dönem TEOG Sınavlarında il genelinde başarıya giren öğrencilere ve velilere Başarı ve Teşekkür belgeleri verildi.

Suluova Kaymakamı Hayati TAŞDAN, 8. sınıflar için yapılan TEOG sınavındaki tüm sorulara doğru cevap veren öğrencileri makamında kabul etti, öğrencileri başarılarından dolayı tebrik ederek, diğer öğrencilerde de var olan cevherin ortaya çıkarma noktasında örnek teşkil etmesi ve faydalı bireyler olmaları konusunda temennide bulunarak,... çeşitli hediyelerle ödüllendirdi.

Suluova Kaymakamlığında düzenlenen programa Suluova İlçe Kaymakamı Hayati Taşdan Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu, dereceye giren 6 öğrenci ve velileri katıldı.

Dereceye Giren Öğrenci Sıralaması;

1: Şeker Ortaokulu; Dilara GEDİZLİ – 600 Puan- İl Birincisi
2: Suluova Ortaokulu; Aylin GÖV – 595 Puan – İl İkincisi
3: Suluova Ortaokulu; Pelin GÖV – 595 Puan- İl İkincisi
4: Suluova Ortaokulu; Esma Betül ÇAYIR – 590 Puan- İl Üçüncüsü
5: Şeker Ortaokulu; Dilara KODAMAN - 590 Puan- İl Üçüncüsü
6: Şeker Ortaokulu; Beyza Nur ARSLAN - 590 Puan- İl Üçüncüsü

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu Öğrencilerin sıkı bir eğitimden geçerek güzel sonuçlar elde ettiğini ve bu öğrencilere Başarı Belgesi, ailelerine ise Teşekkür Belgesi verildiğini belirtti.

İl Birincisi olan Dilara GEDİZLİ yapmış olduğu konuşmasında; “Düzenli ve konu tekrarları yaparak günde 8-9 saat çalıştım. Sosyal ortamım yoktu. Yemek haricinde ise odamdan dışarı çıkmıyordum. 1 yıldır evimizde televizyon açılmaz. Çok kitap okurum, bana destek olan aileme ve öğretmenlerime teşekkür ediyorum “ dedi.

Dilara GEDİZLİ’nin annesi Zeynep GEDİZLİ ise ; “ Çocuğumun yüzünü görmeye hasret kaldım, günde toplasak 1 saat yüzünü göremiyorum. Yemeğini yiyor çayını dahi içmeden odasına gidiyor.” Dedi.

Öğrencilerin başarıları hakkında konuşma yapan Suluova Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu ise ; “Öğrencimizin aldığı başarılı sonuçlar bizim için sürpriz değil. Biz bu başarıyı bekliyorduk. Çünkü öğrencilerimiz, öğretmenlerinin nezaretinde çok istikrarlı ve düzenli bir sınav hazırlık süreci geçirdiler. Bu güzel sonuçların elde edilmesinde çok emeği olan öğretmelerimize, bize ve öğrencilerimize her konuda destek olan velilerimize çok teşekkür ediyorum.
Sınavda başarılı olan öğrencilerimi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. ´´ dedi.

Suluova’da Teog sınavına 856 öğrenci katıldı. Teog sınavı bu sene bir rekor kırdı. 4 bin 742 öğrencinin tüm soruları yanıtlayarak birinci olması hem sevindirdi hem endişelendirdi. Çünkü birinci olan öğrenciler ilk tercihlerine girememekten korkuyor. Birinci olan öğrenciler, nisan ayında gerçekleştirilecek ikinci TEOG sınavının eleyici olması için zor olmasını istiyor.

Öğrencilerimiz ilçemizi onurlandırdıkları için öncelikle Suluova Kaymakamı Hayati Taşdan’a, Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu’ya, Okul Müdürlerine, Öğrencilerin velilerine ve geleceğin şaheserleri öğrencilerimize Suluova halkı adına teşekkür ederiz..

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.