AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TOKİ ÇELEBİ MEHMET İLKOKULUNDA “ ZEKA OYUNLARI SINIFI “ AÇILDI

TOKİ Çelebi Mehmet İlkokulunda öğrencilerin zekâlarının gelişmesine destek sağlayan oyunların yer aldığı “ Zeka Oyunları Sınıfı ” açılışı yapıldı.
TOKİ ÇELEBİ MEHMET İLKOKULUNDA  “ ZEKA OYUNLARI SINIFI “ AÇILDI

23 Kasım 2018 Cuma günü gerçekleştirilen açılışta, zeka oyunları sınıfının oluşturulmasında katkı sağlayan, destek veren ve özverili çalışmalarıyla emeklerini esirgemeyen öğretmenlere şükranlarını ileten TOKİ Çelebi Mehmet İlkokulu Müdürü Süleyman UYSAL, zeka oyunları sınıfında öğrencilerin serbest zaman etkinliklerinde, sorun çözme ve akıl yürütme becerileri, görsel algı, dikkat, konsantrasyon ve sayısal becerileri geliştirme gibi çeşitli alanlarda kazanımlar elde etmelerinin hedeflendiğini söyledi.

Zeka oyunlarının yaygınlaşması ile birlikte çocuklarımızın ders başarılarında hissedilir bir artış olacağı gibi aynı zamanda evlerinde tablet, telefon ve televizyon gibi araçlara bağımlı olmaktan kurtularak; eğlenceli ve kaliteli zaman geçirebileceklerini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, geçen eğitim-öğretim döneminde Suluova Kaymakamlığımızın öncülüğünde ilçemizde bir okulumuzda ilk defa Zeka Oyunları Sınıfı açıldığını hatırlatarak, benzer çalışmaların imkanlar dahilinde bütün okullarımızda yapılabilmesi için sonuna kadar destek vereceklerini ifade etti.   

Zeka oyunları sınıfının öğrencilerimizin bilimsel düşünme ve proje temelli anlama becerilerini ortaya koymaları açısından son derece önemli olduğunun altını çizen İlçe Kaymakamımız Erdoğan KANYILMAZ, çocuklarımızın eğitimine ne kadar çok yatırım yapılabilirse, onların zihinsel, bedensel ve ruhsal gelişimleri ne kadar iyi olursa,  ancak geleceğimizin de o derecede parlak olabileceğini vurguladı.

Açılışın ardından bir süre oyun oynayan öğrencilere eşlik eden İlçe Kaymakamımız Erdoğan KANYILMAZ, zeka oyunları sınıfındaki her oyunun özellikle ilkokul öğrencilerimizde daha küçük yaşlardan  itibaren farklı yeteneklerinin ortaya çıkmasını ve bu yeteneklerin zamanla gelişmesini sağlayacağını söyledi.

Öğrencilerin eğitimine katkı sağlayacak Zeka Oyunları Sınıfının hayırlı olması dileğinde bulunan İlçe Kaymakamımız Erdoğan KANYILMAZ, sınıfın hazırlanmasında emeği geçen idareci ve öğretmenlere teşekkür etti.

26-11-201826-11-201826-11-201826-11-201826-11-201826-11-201826-11-201826-11-201826-11-201826-11-201826-11-2018

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.