AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Trafik Kazalarından Doğan Özürlülüğün Önlenmesi” Projesi Kapsamında Yapılan Çalışmalara Ziyaret

“Trafik Kazalarından Doğan Özürlülüğün Önlenmesi” Projesi Kapsamında Yapılan Çalışmalara Ziyaret

              Suluova Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüğünce hazırlanan Mihri Hatun Ana Okulunca uygulanan  “ Trafik Kazalarından Doğan Özürlülüğün Önlenmesi” projesi  tüm hızıyla devam etmektedir.

              Uygulamalı trafik eğitimleri ile trafik bilincinin oluşturulması  ve trafik kazalarından kaynaklanan özürlülüğün artışının önüne geçilmesine katkı sağlamayı hedeflemektedir.

              Bu proje ile Trafik kazalarının oluşmadan önce önlenmesi amacıyla anaokullarından başlayarak bireyleri eğitmek suretiyle azaltmayı hedefledik. Bu kapsamda Mihri Hatun Anaokulu Bahçesinde oluşturulan Trafik Eğitim Pistinde 3 yıl boyunca 3970 anaokulu ve ilkokul öğrencilerimize trafik kuralları uygulamalı olarak öğretilmiştir.

    Bilindiği üzere bu eğitim pistinde öğrencilerimiz akülü araçlarla eğlenceli ve zevkli bir şekilde trafik kurallarını öğrenmektedirler. Bu projenin daha bilinçli ve sorumluluk sahibi yaya ve şoförlerin oluşmasında çok etkili olacağını düşünüyorum.    

 

 

                                                                                                        Ahmet DAVU

 

                                                                                                İlçe Milli Eğitim Müdürü28-04-201628-04-201628-04-201628-04-201628-04-2016

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.