AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK YARIŞMASINDA DERECEYE GİREN GENÇ ARAŞTIRMACILAR ÖDÜLLENDİRİLDİ

TÜBİTAK 49. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Samsun Bölge Sergisine Matematik Dalında katılarak 3. olan  Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Berat ZENGİN ve Egecan KÖSE, Okul Müdürü Mükerrem DÜZ ve Danışman Öğretmenleri Yavuz KORKMAZ ile birlikte müdürümüzü makamında ziyaret ettiler.
TÜBİTAK YARIŞMASINDA DERECEYE GİREN GENÇ ARAŞTIRMACILAR ÖDÜLLENDİRİLDİ

TÜBİTAK tarafından bu yıl 49.’su düzenlenen Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasına  Matematik Öğretmeni Yavuz KORKMAZ’ın danışmanlığında katılan Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Berat ZENGİN ve Egecan KÖSE, 12-15 Mart tarihleri arasında düzenlenen ve  Amasya, Samsun, Sinop, Kastamonu, Giresun, Ordu, Tokat illerinin yarıştığı Karadeniz Bölge Sergisinde “ Düzgün Bir Çokgenin Yıldızılları “ projesiyle 3. olarak büyük bir başarıya imza attılar.

Ortaöğretim öğrencilerini araştırmaya teşvik etmek, yaratıcı yönlerini ortaya çıkartmak ve bilimsel gelişmelerine katkıda bulunmak amacıyla TÜBİTAK tarafından her yıl yarışmaların düzenlendiğini belirten Okul Müdürü Mükerrem DÜZ, dereceye giren projede düzgün çokgenlerde yıldızıl oluşumların incelemiş ve bu iki çokgenin kenar uzunlukları arasındaki ilişkinin formulize edildiğini söyledi.

TÜBİTAK projeleri ile bilgiyi araştırmanın ve keşfetmenin gençlerimiz tarafından benimsenmesinin geleceğimiz için çok önemli bir yeri olduğunu ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, bölge sergisine ilçemizden davet edilen tek projenin dereceyle dönmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere ilçemize gelen İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Hüseyin GÜNEŞ, ülkemizi ve milletimizi, aydınlık ve gelecek yarınlara taşıyacak beyin gücünün gençlerimiz olduğunun altını çizerek; Milli Eğitim camiası olarak böyle başarıları yaşamaktan büyük mutluluk ve onur duyduğunu belirtti ve genç araştırmacıları ödüllendirdi.

 16-03-201816-03-201816-03-201816-03-2018

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.