AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜRKİYE AKIL ve ZEKA OYUNLARI TURNUVASI İL FİNALİNE SULUOVA DAMGA VURDU

Milli Eğitim Bakanlığı ile Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu arasında imzalanan iş birliği protokolü ile gerçekleştirilen "Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası" il finallerinde öğrencilerimiz bütün kategorilerde elde ettikleri derecelerle büyük bir başarıya imza attılar.
TÜRKİYE AKIL ve ZEKA OYUNLARI TURNUVASI İL FİNALİNE SULUOVA DAMGA VURDU

Çocuklarımızın analitik düşünme, problem çözme, analiz ve özgün yorumlama yeteneklerinin artırılması amacıyla düzenlenen Akıl ve Zeka Oyunları İl Finali Alptekin Anadolu Lisesi Spor Salonunda merkez ve ilçelerin her kategorideki birincilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Mangala, Pentago, Equilibrio ve Q-Bitz oyunlarının yer aldığı ilkokul kategorisinde 23 sporcu, Mangala, Pentago, Reversi ve Kulami oyunlarının yer aldığı ortaokul kategorisinde ise 17 sporcu yarışarak dereceye girmeye çalıştı.

Şeker İlkokulu öğrencisi Muhsin GÜNDAR Q-Bitz oyununda, Halit Osman Otçu Ortaokulu öğrencisi Tuğçe TÜRK ise Kulami oyununda 1. olarak ilimizi Antalya'da yapılacak Akıl ve Zekâ Oyunları Türkiye finallerinde temsil etmeye hak kazandılar.

Aynı zamanda Çeltek Madeni İlkokulu öğrencisi Abdussamed Burak KURT Mangala oyununda 2., Şeker İlkokulu öğrencisi Mustafa Kerem AK Pentago oyununda 2., Toki Çelebi Mehmet İlkokulu öğrencisi Metehan OCAK Equilibrio oyununda 2., Şehit Mustafa Bilgili Ortaokulu öğrencisi Sıla KARADENİZ mangala oyununda 3., Çeltek Madeni Ortaokulu öğrencisi Mustafa Rahman KORKMAZ Pentago oyununda 3., Şehit Yüzbaşı Alper Kalem Ortaokulu öğrencisi Musab Taha ÇİNPOLAT ise Reversi oyununda 3. oldu.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. İlker KÖSTERELİOĞLU, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Emin KORKMAZ, okul yöneticileri, öğretmen ve öğrencilerin katıldığı final programında dereceye giren öğrencilerimize sertifikaları İl Milli Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. İlker KÖSTERELİOĞLU tarafından takdim edildi.

Öğrencilerimizin Türkiye Finallerinde ilimizi başarıyla temsil edeceklerine inandığını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, öğrencilerimizi gösterdikleri başarılardan dolayı tebrik ederek; Onları yarışmalara hazırlayan öğretmenlere teşekkürlerini iletti.  

10-03-202010-03-202010-03-202010-03-202010-03-2020

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.