AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"VELİ KUŞAĞI"NDA HER GÜN BİR UZMAN

TRT EBA kanallarında Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK ile başlayan "BİZDEN" isimli veli kuşağında her gün bir uzman, sağlık, eğitim, psikososyal destek gibi başlıklarda ekranlarda olacak.


Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK, TRT EBA TV ilkokul ve ortaokul kanallarında, veli kuşağının ilk konuğu olarak, "Kriz Dönemlerinde Anne Babalık" konusunda ailelere seslendi.

 Her gün TRT EBA TV'de saat 20.00'de ekranlarda olacak veli kuşağının detaylı programı da belli oldu. Buna göre, "BİZDEN" isimli veli kuşağında her gün bir uzman, sağlık, eğitim, psikososyal destek gibi başlıklarda ekranlarda olacak.

 Uzmanlar ekranlardan aileleri bilgilendirecek

Buna göre, Çocuk Alerjisi ve İmmünolojisi Uzmanı İlke Kılıç TOPÇU, evde kalma döneminde çocukların bağışıklığını koruma konusunda, 7 Nisan Salı akşamı saat 20.00'de ekranlardan aileleri bilgilendirecek.

 8 Nisan Çarşamba akşamı veli kuşağı saatinde psikolog Acar BALTAŞ, "Korona Günlerinde Aile İçi Duygu Yönetimi" konusunda bilgiler verecek.

 Psikolog Doğan CÜCELOĞLU, "Belirsizlik Döneminde Duygularımız Ne Söylüyor?" konusundaki bilgilerini de 9 Nisan Perşembe günü veli kuşağında paylaşacak.

TRT EBA kanallarının 10 Nisan Cuma günkü konuğu olacak eğitim bilimci Belma TUĞRUL ise "Biz Bir Aileyiz. Şimdi Tam Zamanı" konusunda velileri bilgilendirecek.

 

 

 08-04-2020

 

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.