AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI EYLÜL AYINDA BAŞLAYACAK

18 Mayıs Pazartesi günü gerçekleştirilen Kabine Toplantısı sonrasında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, 2019-2020 eğitim-öğretim yılının sona ererek; yeni eğitim-öğretim yılının eylül ayında başlayacağını duyurdu.
YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI EYLÜL AYINDA BAŞLAYACAK

Öğrencilerimizin sağlığının her şeyden daha kıymetli ve değerli olduğuna vurgu yapan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, uzun süredir evde kalarak öğretmenlerinden, arkadaşlarından ve okullarından ayrı olan öğrencilerimizden üzülmemelerini ve 19 Haziran Cuma gününe kadar devam edecek uzaktan eğitim sürecini en iyi şekilde değerlendirerek, ısınan havalara rağmen biraz daha sabır göstermelerini istedi.

Bu süreçte öğrencisinden velisine, idarecisinden öğretmenine kadar hepimize düşen en önemli görevin, normalleşme takvimi çerçevesinde alınan tedbirlere ve kurallara uymak olduğunu belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK'un da daha önceden ifade ettiği gibi okulların, çocuklarımız, öğretmenlerimiz ve ailelerimiz için en güvenli zamanda ve en güvenli şekilde açılacağının altını çizdi.

Anne-babalara da endişeye kapılmamaları gerektiğini söyleyen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, Milli Eğitim Bakanlığının uzaktan eğitim sürecinde her türlü tedbiri aldığını hatırlatarak, sosyal medya hesaplarımızdan ve kurum web sitesi üzerinden güncel gelişmeleri kamuoyu ile paylaşmaya devam edeceklerine değindi.

Bu zorlu süreci millet olarak hep birlikte en güzel ve en güçlü şekilde atlatacağımıza yürekten inandığını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, her zaman öğrencilerimizin yanlarında olduklarına vurgu yaparak; Allah'tan ülkemizi her türlü kötülükten, şerden koruması ve bir daha böyle günlerin yaşanmaması duasında bulundu.   

 

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.