AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YENİ NORMAL DÖNEMİN İLK MÜDÜRLER KURULU TOPLANTISI YAPILDI

2019-2020 eğitim-öğretim dönemi Yıl Sonu Değerlendirme Toplantıları İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU başkanlığında gerçekleştirildi.  
YENİ NORMAL DÖNEMİN İLK MÜDÜRLER KURULU TOPLANTISI YAPILDI

Koronavirüs salgını sürecinde okul idarecileri ile sık sık iletişim halinde bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, ülke genelinde normalleşmenin başlamasıyla birlikte uzaktan eğitim çalışmalarını ve 2019-2020 eğitim-öğretim yılını değerlendirmek üzere okul müdürleriyle gruplar halinde toplantılar düzenledi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni koronavirüsün ükemizde görülmesinin ardından 16 Mart tarihinden itibaren okullarda eğitime ara verilerek uzaktan eğitim sürecine geçildiğini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, Bakanlığımızın ilk defa karşılaşılan bu olağanüstü durum karşısında TRT EBA TV ve Eğitim Bilişim Ağı EBA'yı hızla devreye koyarak öğrencilerimizin hizmetine sunduğunu ifade etti.

İlçemizde öğrencilerimizin yoğun bir şekilde EBA'dan faydalandığını ve canlı derslere katılım sağladığını söyleyen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, uzaktan eğitimin ilk gününden itibaren eğitime verilen bu aranın bir tatil olmadığı bilinciyle Bakanlığımızın önerdiği programı aksatmadan öğrencilerine takip ettirmeye çalışan öğretmenlerimize, sağlık çalışanları için maske ve yüz koruyucu siperlik üreten Şehit Recep İnce İmam Hatip Ortaokulu ve Şehit Hüseyin Düzenli Halk Eğitim Merkezi'ne teşekkürlerini iletti.

1 Haziran tarihinden itibaren geçtikleri normalleşme süreciyle özellikle LGS sınavı öncesinde okullarımızda ortak yaşam alanlarında titizlikle hijyen ve dezenfekte etme çalışmalarının yapılmasının önemine dikkat çeken İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, kontrollü sosyal hayat döneminde eğitimcilere büyük sorumluluklar düştüğüne vurgu yaparak; öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin, velilerimizin ve toplumun sağlığı için salgın tehlikesi tamamen ortadan kalkana kadar Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen tedbirlere ve kurallara, okullarımızda ve kurumlarımızda özenle uyulmasını istedi.

"Mutlu Çocuklar, Güçlü Suluova ve Güçlü Türkiye" adına hazırladığımız her biri birbirinden kıymetli vizyon projelerle 2019-2020 eğitim-öğretim yılına büyük bir sinerjiyle başladıklarını hatırlatan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, salgın nedeniyle öğrencilerimizden uzun bir süre ayrı kalarak, başlangıç kadar bitişi de aynı motivasyonla tamamlayamamanın burukluğunu yaşadıklarına değindi.

4006-TÜBİTAK Bilim Fuarları kapsamında bilime iz bırakabilmek amacıyla projeler hazırlayan 8 okulumuzun başvurularının kabul edildiğini ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, artık gelenek haline dönüşen ve yıl boyunca düzenlenen yarışmalarda dereceye giren okullarımız ile çeşitli etkinliklerin ve Vizyon Suluova Projesinin yer aldığı yıl sonu dergimizin 3.'sünü de meslektaşlarımızla buluşturacak olmanın heyecanını yaşadıklarını söyledi.

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ailesi olarak okulların açılmasıyla birlikte kaldıkları yerden yine aynı azim, heyecan ve aşkla öğrencilerimizin eğitimi ve geleceği için çalışmaya devam edeceklerinin altını çizen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, Allah'tan ülkemizi her türlü kötülükten, şerden koruması ve birdaha böyle günlerin yaşanmaması duasında bulunarak; okul müdürlerine çalışmalarında başarılar diledi.

18-06-202018-06-202018-06-202018-06-2020

 

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.