AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YENİ YILIN İLK " OKUL GÜVENLİĞİ " TOPLANTISI YAPILDI

2018-2019 eğitim-öğretim yılı 2. Dönem öncesinde 22 Ocak 2019 Salı günü  “ Okul Güvenliği ve Madde Bağımlılığı “ konusunda değerlendirme toplantısı yapıldı.
YENİ YILIN İLK " OKUL GÜVENLİĞİ " TOPLANTISI YAPILDI

Toplantıda 2018-2019 eğitim-öğretim yılının 1. Döneminde olduğu gibi, 2. Dönemin başlamasından öncede, okullarda güvenliğin azami ölçüye çıkarılması, uyuşturucu ve uyarıcı maddelerle mücadele, çocuklarımızın okul servisleriyle güvenli bir şekilde taşınması konularını değerlendireceklerini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, okul güvenliği konusunda ilk dönem yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu.

Suluova’da okul ve kurumlarımızın bina içi ve bahçelerindeki güvenlik kamera sistemlerinin tam ve eksiksiz olarak çalıştığını ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, 1.dönem olduğu gibi yine 2. Dönemde de öğrencilerimizin ve velilerimizin okul güvenliği, uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanımı hususlarında farkındalığını artırmaya yönelik çalışmaları gerçekleştirmeye devam edeceklerini söyledi.  

Gerek okul güvenliği gerekse de madde bağımlılığı konularında okul müdürleri, okul aile birliği başkanları, mahalle muhtarları, din görevlileri ve sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği çalışmalarının kararlılıkla ve kesintisiz olarak sürdürülmesi gerektiğini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, çocuklarımızı ilgilendiren her türlü konuda ilgili kurumlarla acilen irtibata geçilmesinin önemine değindi.

Toplantıda ayrıca İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Müdürlüğünde görevli polis memuru tarafından madde bağımlılığı konusunda bilgilendirmede bulunuldu.

Öğretmen Evi Salonunda gerçekleştirilen toplantıya İlçe Kaymakamımız Erdoğan KANYILMAZ, Belediye Başkanı Fatih ÜÇOK, İlçe Jandarma Komutanı Halit HAŞİMİOĞLU, İlçe Emniyet Müdür Vekili Engin ERKUL, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, daiire amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar, okul müdürleri ve okul-aile birliği başkanları katıldılar.  

Toplantı karşılıklı fikir alış verişinden sonra iyi dilek ve temennilerle sona erdi.

22-01-201922-01-201922-01-201922-01-201922-01-201922-01-2019

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.