AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YILIN İLK " OKUL GÜVENLİĞİ " TOPLANTISI YAPILDI

2019-2020 eğitim-öğretim yılı 2. Dönem öncesinde 29 Ocak 2020 Çarşamba günü  "Okul Güvenliği ve Madde Bağımlılığı" konusunda değerlendirme toplantısı yapıldı.
YILIN İLK

Toplantıda 2019-2020 eğitim-öğretim yılının 1. döneminde olduğu gibi, 2. Dönemin başlamasından öncede, okullarda güvenliğin azami ölçüye çıkarılması, uyuşturucu ve uyarıcı maddelerle mücadele, çocuklarımızın okul servisleriyle güvenli bir şekilde taşınması konularını değerlendireceklerini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, okul güvenliği konusunda ilk dönem yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu.

Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın okula gitmek için evlerinden ayrılmasından başlayarak, evlerine dönünceye kadarki zaman içerisinde de güvenli bir eğitim-öğretim hayatı geçirmelerinin sağlanmasını amaçladıklarını ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, 2. Dönem içerisinde de öğrencilerimizin ve velilerimizin okul güvenliği, uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanımı hususlarında farkındalığını artırmaya yönelik çalışmaları gerçekleştirmeye devam edeceklerini söyledi.  

Gerek okul güvenliği gerekse de madde bağımlılığı konularında okul müdürleri, okul aile birliği başkanları, mahalle muhtarları, din görevlileri ve sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği çalışmalarının kararlılıkla ve kesintisiz olarak sürdürülmesi gerektiğini belirten İlçe Kaymakamımız Erdoğan KANYILMAZ, çocuklarımızı ilgilendiren her türlü konuda ilgili kurumlarla acilen irtibata geçilmesinin önemine değindi.

Öğretmen Evi Salonunda gerçekleştirilen toplantıya İlçe Kaymakamımız Erdoğan KANYILMAZ, Belediye Başkanı Fatih ÜÇOK, İlçe Emniyet Müdür Vekili Engin ERKUL, İlçe Jandarma Komutan Vekili Kıdemli Başçavuş Nadir TOPRAK, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, daire amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar, okul müdürleri ve okul-aile birliği başkanları katıldılar.  

Toplantı karşılıklı fikir alış verişinden sonra iyi dilek ve temennilerle sona erdi.

29-01-202029-01-202029-01-202029-01-202029-01-202029-01-202029-01-2020

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.