AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE " HAYAT BOYU ÖĞRENME, PLANLAMA ve İŞBİRLİĞİ TOPLANTISI " YAPILDI

Hayat Boyu Öğrenme kapsamında yaygın eğitim ihtiyaçlarının belirlenmesi, planlanması, ortaya çıkan güçlüklerin değerlendirilmesi ve merkezler arasında iş birliği ve koordinasyon sağlanması, etkinliklerin birlikte planlanması ve uygulamaya konulması, hizmet tekrarı ve kaynak israfının önlenmesi amacıyla ilçemizde bulunan kamu kurum ve kuruluşlarının katılımıyla “ İlçe Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Toplantısı “ Şehit Hüseyin Düzenli Halk Eğitim Merkezi Salonunda 6 Eylül 2018 Perşembe günü  yapıldı.   
İLÇE " HAYAT BOYU ÖĞRENME, PLANLAMA ve İŞBİRLİĞİ TOPLANTISI " YAPILDI

  Tüm yönleriyle Suluova’da yürütülen “ Hayat Boyu Öğrenme ’’ hizmetlerinin masaya yatırıldığı toplantıda, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nün yıl boyunca gerçekleştirdiği eğitim faaliyetleri ve yürütülen projeler hakkında Merkez Müdürü Kutluay GÜVEN tarafından katılımcılara bilgi verilirken aynı zamanda, yeni eğitim-öğretim dönemi faaliyetleri ile ilgili de görüş alışverişinde bulunuldu.

  Halk Eğitimin çalışmalarında başarılı olabilmesi için kurumlar arası iletişimin çok önemli olduğunu belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, elimizdeki imkanları en iyi şekilde değerlendirerek, vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda sosyal, kültürel ve mesleki içerikli kurslar açmaya devam edeceklerini söyledi.

          Özellikle Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN ve eşleri Hanımefendi Emine ERDOĞAN’ın himayelerinde herhangi bir nedenle eğitim öğretim hakkından yararlanamayan vatandaşlarımızın okuryazar hale gelebilmeleri için ülke genelinde başlatılan “ Okuryazarlık Seferliği “ kapsamında ilçemiz merkez ve köylerinde 33 kurs açıldığını hatırlatan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, özverili çalışmalarından dolayı Şehit Hüseyin Düzenli Halk Eğitim Merkezi idareci ve öğretmenlerine teşekkür ederek; yine bu eğitim-öğretim döneminde de gerek Okuma - Yazma Kurslarının gerekse de diğer çalışmaların takipçisi ve destekçisi olmaya devam edeceğini ifade etti.

              Toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, İlçe Müftüsü Süleyman ÇOBAN, Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Mehmet SOMUNCU, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldılar. 

 

06-09-201806-09-201806-09-2018

 

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.