AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemizde 9.557 Öğrenci Karne Aldı.

 İlçemiz İmam Hatip Ortaokulunda 2014-2015 eğitim-öğretim yılının sona ermesi nedeniyle karne töreni düzenlendi. Düzenlenen törene Kaymakam Hayatı TAŞDAN, Belediye Başkanı Fatih ÜÇOK, Emniyet Müdürü Murat OFLAZ ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet DAVU katıldı.  
İlçemizde 9.557 Öğrenci Karne Aldı.

İlçemizde sona eren 2014-2015 Eğitim Öğretim yılı nedeniyle 1. 378 öğrenci ilk kez karne heyecanı yaşarken toplamda ise 9.557 öğrenci karne alarak tatile çıktı.

 

İmam Hatip Ortaokulunda yapılan karne töreninde tüm öğrenci ve öğretmenleri tebrik ederek açıklamalarda bulunan Kaymakam Hayatı TAŞDAN, öğrencilerin heyecanını kendisinin de yaşadığını belirterek, sorunsuz bir eğitim yılını geride bırakmış olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

 

Eğitimin esas unsurlarının öğretmen, öğrenci ve veliler olduğuna dikkat çeken Taşdan, “bu üçlünün yürüttüğü çalışmalardan ortaya çıkan başarılar bizleri gururlandırıyor. Yıl boyunca birçok projeler yaparak daha başarılı bir eğitim ortamı oluşturmaya çalıştık. Yıl içinde yaptığımız öğretmen, öğrenci ve veli buluşmalarını önümüzdeki yıllarda da uygulayarak eğitimdeki başarıyı arttırmaya yönelik çalışmalarımız yine devam edecek. Sevgili öğrencilerimiz tatili çok iyi değerlendirin ve öğrenerek geçirmeye çalışın, velilerimizden de öğrencilerin karnelerine bakarak daha dikkatli ve sevecek davranmalarını bekliyoruz. Tüm eğitim camiamızın emeklerine de teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Sona eren 2014–2015 Eğitim Öğretim yılında 640 öğretmen, 87 idareci ve 152 genel idare hizmetleri personeli olmak üzere yoğun bir eğitim öğretim dönemi yaşadıklarını ve 1.378 öğrenci ilk kez karne heyecanı yaşarken toplamda ise 9 bin 557 öğrenci karne alarak tatile çıktığını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu ise yaptığı açıklamasında; “855 ortaokul 8.sınıf öğrencimiz Ortak Sınavlara, 676 öğrencimiz ise Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavına girmiş olup ayrıca Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından 2014-2015 Eğitim öğretim yılında 17 kurs açılmış ve bu kurslardan 585 kursiyer eğitim görmüş, Halk Eğitim Merkezinde ise açılan 149 kurslarda ise 3 bin 867 kursiyerimiz eğitim görmüştür. 2014/2015 eğitim öğretim yılında özveri ile çalışan bütün okul yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve yardımcı personelimize başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Tüm öğretmenlerimizin ve yarınlarımızın teminatı olan öğrencilerimizin iyi bir tatil geçirmelerini diliyorum” diye konuştu.

 

Eğitimde kaliteyi arttırmak adına 13 adet proje uyguladıklarını ifade eden Ahmet DAVU açıklamasının devamında şunları kaydetti:

 

“İlçemizde 2014-2015 eğitim ve öğretim yılında Suluova Kaymakamlığımızın desteğiyle, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinesinde okul ve kurumlarımızca aşağıdaki projeler yapılmıştır:

 

Kaymakamlığımız öncülüğünde Müdürlüğümüzce okul-aile arasındaki diyalog sorununu aşmak için okul-aile iş birliği içinde çalışmak prensibiyle hazırlanan “ Öğretmenim Çaya Geliyor “ projesi kapsamında toplam 1863 aile ziyaret edilerek; okul-aile arasında samimi bağlar kurulmuş, ziyaretler neticesinde gerek yardıma muhtaç ailelerimiz gerekse sağlık problemi olan aile bireyleri için ilgili kurumlarla işbirliği yapılmıştır.

 

Kaymakamlığımız öncülüğünde Müdürlüğümüzce hazırlanan “ Unutulan Oyunlar Yeniden Canlanıyor “ Projesi kapsamında öğrencilerimiz okullarında beden eğitimi derslerinde ve serbest zamsan etkinliklerinde birçok eski oyunu oynama fırsatını bulmuş; Haziran (2015) ayında 200 öğrencimizin katılımı ile ilkokullarımız arası Mendil Kapmaca, 140 öğrencimizin katılımı ile de ortaokullarımız arası halat çekme turnuvaları düzenlenmiştir.

 

Kaymakamlığımız öncülüğünde Müdürlüğümüzce uygulanan “ Yalnız Değilsiniz “ projesi kapsamında 177 Aile ziyaret edilmiş, ailelerimizin sosyal çevreleriyle uyumlu ilişkiler kurmalarına destek olunmuştur.

 

Kaymakamlığımız öncülüğünde Mihri Hatun Anaokulunun 84.000 TL bütçe ile hazırlamış olduğu “ Trafik Kazalarından Doğan Özürlülüğün Önlenmesi “ projesi kapsamında 1375 öğrencimize trafik kuralları uygulamalı olarak öğretilmiştir.

 

Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi hazırlamış olduğu 218 bin AVRO bütçeli “ Mesleki Beceri Eğitimi İstihdamın Kapısını Açar “ Projesi 64 Öğrencimize Avrupa´da staj yapma fırsatı sunacaktır.

 

Şehit Erkan Ayas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin hazırlamış olduğu 44 bin 200 AVRO bütçeli “ Avrupa’da Staj Eğitimi “ Projesi ile 21 Öğrencimiz Avrupa´da staj yapmıştır. 

 

Yine Şehit Erkan Ayas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin hazırlamış olduğu 249 bin 950 AVRO bütçeli “ Mesleki Teknik Eğitimin Kalitesini Artırıyoruz “ Projesi kapsamında 26 öğretmenimiz Avrupa´da mesleki teknik okul ziyaretleri gerçekleştirme ve uluslararası çalıştaya katılma fırsatı bulmuştur.

 

Mesleki Eğitim Merkezinin uygulamış olduğu “ Girişimciliği ve Yenilikçiliği Geliştirme “ Projesi kapsamında eğitim gören toplam 36 usta ve kalfayla eğitim kalitesi artırmak amacıyla çeşitli seminer ve etkinlikler yapılmıştır.

 

Müdürlüğümüzce hazırlanan “ Elektrik Tesisatları Onarım Projesi “ kapsamında 7 köy okulumuzun elektrik tesisatı elden geçirilerek eksiklikleri giderilmiştir.

 

Suluova Fen Lisesinin hazırlamış olduğu “ Huzureli Projesi “ ile 82 gönüllü öğrenci huzurevine haftalık periyotlarla ziyaret gerçekleştirerek; yaşlılarımıza yönelik çeşitli etkinlikler düzenlemişlerdir.

 

Müdürlüğümüzce hazırlan “ Suluova Okuyor “ Projesi kapsamında ilkokul, ortaokul ve lise olmak üzere 3 ayrı kategoride okullarında ilk 3’e giren toplam 120 öğrencimiz ilçe derecelerinin belirlendiği sınava alınmışlardır.

 

Müdürlüğümüzce öğrencilerimizde sağlıklı beslenme ve kahvaltı bilincinin kazandırılması amacıyla uygulanan “ Kahvaltılı Sabahlar, Sağlıklı Yarınlar “ projesi kapsamında tüm ilkokullarımızda Kahvaltı Etkinliği yapılmıştır.

 

Müdürlüğümüzce okul ve kurumlarımızda kullanılmayan arızalı ve eski bilgisayarlar toplanarak bakım ve onarımının yapılması amacıyla uygulanan “ Okullarımız Teknoloji Çöplüğü Olmasın “ projesi kapsamında toplam 11 bilgisayar ve monitör yeniden hizmete sokularak köy okullarımızın hizmetine sunulmuştur. 2014/2015 eğitim öğretim yılında özveri ile çalışan bütün okul yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve yardımcı personelimize başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Tüm öğretmenlerimizin ve yarınlarımızın teminatı olan öğrencilerimizin iyi bir tatil geçirmelerini diliyorum.”

 

Daha sonra yapılan ödül töreninde yıl boyunca üstün başarı gösteren öğrencilere belge ve karenleri verilerek tebrik edilirken ayrıca eğitim yılında düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere bisiklet, kupa ve madalyalar verildi.

 

 

Programa Belediye Başkanı Fatih Üçok, Emniyet Müdürü Murat Oflaz, Milli Eğitim Şube Müdürleri İdris Turgut-İsmet Çördük, Muhtarlar Dernek Başkanı Metin Sarı, Huzurevi Müdürü Talat Keskin, çeşitli kurum, kuruluş temsilcileriyle okul idarecileri, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

............

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.