AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LGS YERLEŞTİRMELERİ İÇİN TERCİH DANIŞMANLIĞI DESTEĞİ BUGÜN BAŞLIYOR

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında merkezi sınav, yerel ve pansiyonlu okul yerleştirme sürecine katılacak öğrenciler için Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden sağlanacak online tercih danışmanlığı hizmeti bugün başlıyor.
LGS YERLEŞTİRMELERİ İÇİN TERCİH DANIŞMANLIĞI DESTEĞİ BUGÜN BAŞLIYOR

LGS kapsamındaki merkezi sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından merkezi sınav, yerel yerleştirme ya da pansiyonlu okullar arasından hangi liseyi tercih edeceğine dair soruları bulunan aileler ve öğrenciler için tercih danışmanlığı hizmetinin bu yıl EBA üzerinden verileceğini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, tercih danışmanlığı hizmeti ile öğrencilerin ilgi, değer ve yetenekleri doğrultusunda en uygun üst öğretim kurumlarına yerleşmelerine katkı vermenin amaçlandığını ifade etti.

İlçemizde de rehber öğretmenlerimizce kurulan tercih danışmanlığı birimlerinin öğrencilere EBA üzerinden online tercih danışmanlığı hizmeti vereceğini dile getiren İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, ayrıca Rehberlik ve araştırma merkezlerinde (RAM) kurulan tercih danışmanlığı birimlerince de internete erişimi olmayan LGS tercihinde bulunacak öğrencilerimize telefonla tercih danışmanlığı hizmetinin verileceğinin altını çizdi.

20-29 Temmuz tarihleri arasında tercih danışmanlığı hizmetini ne zaman alacakları konusunda okul müdürlüklerinin öğrencilerimizi bilgilendireceğine vurgu yapan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, LGS'ye giren tüm öğrenci ve velileri tercih danışmanlığı hizmetinden yararlanmaya davet etti.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) açıklanmasının ardından da sınava katılan öğrencilere yönelik yine rehber öğretmenler tarafından tercih danışmanlığı hizmetinin verileceğini hatırlatan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet DAVU, tüm öğrencilerimizin gönüllerindeki liselere yerleşebilmesi temennisinde bulunarak, tercih danışmanlığı komisyonlarında görev alan öğretmenlerimize çalışmalarında başarılar diledi.

 

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.