AMASYA SULUOVA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİNİKLER MEVLANA'YI SEVGİYLE ANDI

Mihri Hatun Anaokulu Öğrencileri 746 yıl önce vuslata eren Mevlana Celaleddin Rumi'yi Anma Programı düzenlediler.
MİNİKLER MEVLANA'YI SEVGİYLE ANDI

7-17 Aralık Mevlana'yı Anma Haftası münasebetiyle 13 Aralık 2019 Cuma günü gerçekleştirilen programda şiirler okuyup sema gösterisi yapan öğrencilerin performansı büyük beğeniyle seyredildi.

Öğrencilerimize daha küçük yaşlardan itibaren Mevlana Celaleddin-i Rumi'nin insanlığa, sevgiye, barışa, hoşgörüye verdiği önemi aktarmaya çalıştıklarını belirten Okul Müdürü Fatih GÜVEN, bu etkinlik ile öğrencilerimizin "İnsan yaratılmışların en şereflisidir" düsturuyla her dilden, her dinden, her renkten insanı kucaklayacak farkındalığa sahip olmalarını amaçladıklarını ifade etti.

Programa katılarak minik öğrencilerin gösterilerini ilgiyle takip eden İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Muhsin YILDIZ, hoşgörünün ve kardeşliğin temsilcisi Mevlana Celaleddin-i Rumi Hazretlerini vuslatının 746. senesinde sevgi, saygı ve rahmetle andığını belirterek, Mevlana'nın insanlığa pusula olmuş öğretilerinin tüm dünyada barış ve huzura vesile olmasını diledi.  

Program sonunda kendisi küçük, gönülleri büyük öğrencileri tebrik ederek kutlayan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Muhsin YILDIZ, bu anlamlı etkinliklerinden dolayı Mihri Hatun Anaokulu idareci ve öğretmenlerine teşekkürlerini iletti.

16-12-201916-12-201916-12-2019

Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Mahallesi Suluova/Amasya - 03584172426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.